Як мамі прийняти і полюбити себе?

Adoption
Date
  • 66 Переглядів
У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебороти ці негативні почуття до себе і побачити в собі усе красиве, що точно є у кожному з нас.

7876_4.jpg (17.95 Kb)

Неприйняття себе формується, коли ми починаємо критикувати себе і не визнавати своїх власних почуттів, думок і дій. Це може відбуватися через очікування або стандарти оточуючих, яким ми намагаємося відповідати, або через негативний досвід і критику у минулому. На неприйняття себе дуже впливають негативні установки, які формуються у нас протягом життя через досвід, неконструктивну критику з боку оточуючих, коментарі щодо нашої зовнішності чи дій. Ми починаємо думати, що ми якісь не такі і не відповідаємо якимось вигаданим стандартам. У голові починають виникати думки на кшталт: "Я невдаха" або "Я ніколи не зможу". Рекомендуємо вам прочитати нашу статтю про обмежуючі переконання, з якої ви дізнаєтеся, чим вони можуть бути небезпечні, а також кілька методів боротьби з ними.

Що таке безумовна любов?
Безумовна любов до себе – це коли ви любите себе і приймаєте себе таким, яким ви є, незалежно від того, що ви робите чи відчуваєте. Це коли ви цінуєте і поважаєте себе завжди, навіть якщо у вас бувають помилки чи невдачі. Це як бути своїм найкращим другом і завжди підтримувати себе, незалежно від обставин. Звичайно, це не означає, що не потрібно ставитись до себе критично. Усвідомлення своїх слабких сторін і того, що потрібно розвивати - один із перших кроків на шляху до прийняття себе, проте самокритика та самоїдство через невдачі може призводити до ізоляції від людей, пасивності та страху невдачі.

Як проявляється любов до себе?
Любов до себе проявляється, коли ми дбаємо про себе так само, як про близьку другу чи рідну людину. Ми уважно слухаємо свої почуття та потреби, поважаємо себе та свій час, і намагаємося робити те, що приносить нам радість та задоволення. Любов до себе включає прощення себе за помилки та недоліки, а також заохочення та підтримку у важкі моменти. Це як дбайливий і лагідний друг, який живе всередині вас і дає впевненість і підтримку, коли ви цього потребуєте, а не критикує і каже: “Блін, ну я ж казав, що не треба цим займатися, ти ж знав, що не вийде .” Цей внутрішній друг каже: “Так, ти це зробив і не вдалося. Тобі зараз важко і неприємно, можливо, навіть боляче. Давай переживемо це і вибудуємо план, що робити далі".

Як прийняти та полюбити себе?

Піклуйтесь про себе, виконуйте базову рутину: дбайте про гігієну, здоров'я, правильно і збалансовано харчуйтеся. Також влаштовуйте собі невеликі розслаблюючі ритуали, наприклад, після душу можна намаститися чимось приємно пахнучим. Приємні запахи допомагають зняти напругу та налаштовують на позитив.

Знімайте стрес та випускайте емоції за допомогою медитацій чи фізичного навантаження. У нас підготовлений комплекс тренувань, який ви можете використовувати щодня як просту зарядку. Вона не тільки зміцнить м'язи та підтягне тіло, а й допоможе випустити негатив та розслабитися.

Зверніть увагу на психологічні онлайн-курси, в яких піднімається тема прокачування любові до себе, самоцінності та прийняття себе. Це дозволить вам у комфортному темпі рухатися до своєї мети.

Якщо ви відчуваєте, що самостійно працювати з проблемою прийняття себе важко і це забирає занадто багато сил, зверніться за кваліфікованою допомогою. Психолог або психотерапевт дасть вам інструменти для роботи над собою і підтримуватиме протягом усього шляху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прийняти себе, як полюбити себе


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Уча

Для батьків час тече швидше, ніж для бездітних людей

Сімейні справи | 01:20, 13.07.2024

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Учасників опитування запитували: "Як вам здається, наскільки швидко пролетіли останні 10 років?" Чим шв

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та б

Як брехня мами і тата впливає на дитину?

Сімейні справи | 00:30, 13.07.2024

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та батька може позначитися на дорослому житті дитини.

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаєм

У якому віці діти приносять батькам найбільше щастя?

Сімейні справи | 14:50, 12.07.2024

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаємозв'язків між щастям, тобто суб'єктивним відчуттям власного добробуту та батьківством.

Психологічну травму дитині можуть завдати тривале розставання з мамою або нестача уваги з боку одного або обох батьків.

Названо основні причини психологічних травм дітей

Дитина | 11:20, 12.07.2024

Психологічну травму дитині можуть завдати тривале розставання з мамою або нестача уваги з боку одного або обох батьків.

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження оп

Вчені знайшли зв'язок між багатодітністю і сенсом життя у чоловіків

Сімейні справи | 00:30, 11.07.2024

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження опубліковано у науковому журналі Frontiers in Psychology.

Фахівці з антропології та демографії з Університету штату Мічиган (США) та Університету МакГілл (Канада) провели дослідження на основі даних, зібраних

Як взаємне кохання батьків впливає на дітей?

Сімейні справи | 01:20, 10.07.2024

Фахівці з антропології та демографії з Університету штату Мічиган (США) та Університету МакГілл (Канада) провели дослідження на основі даних, зібраних ними у горах Непалу.

Літній підробіток - це корисне заняття для підлітків. Він допомагає їм познайомитися зі світом роботи, стати відповідальнішими та освоїти навички фіна

Як підробіток позначається на психіці підлітків?

Школярі | 17:40, 09.07.2024

Літній підробіток - це корисне заняття для підлітків. Він допомагає їм познайомитися зі світом роботи, стати відповідальнішими та освоїти навички фінансової грамотності.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: