5 найгірших причин, через які люди прагнуть зберегти відносини

Adoption
Date
  • 931 Переглядів
У кожної пари трапляються складні часи і труднощі — часом необхідно докласти зусиль і пережити кризу, але іноді ніякі причини не можуть виправдати бажання зберегти приречений союз. Зазвичай, на рівні підсвідомості люди завжди розуміють, що їх відносини завершилися, проте через різні обставини (нав'язані установки, тиск суспільства, сформовані звички) вони відмовляються прийняти цей факт і вирішують наполегливо боротися за те, що вже навряд чи вдасться воскресити. Давайте розберемо п'ять найгірших причин для того, щоб зберігати зруйновані відносини.

1547_7___.jpg (34.84 Kb)

Заради дитини

Одна з найпоширеніших причин, через які пари розлучаються — спільні діти. Вважається, що дитина має зростати у повній родині, але те, якою ціною буде досягнута ця мета, питання вже другорядне. Регулярні скандали на очах дітей, невдоволення одне одним, відсутність спільних інтересів — подібна атмосфера вкрай негативно впливає не лише на психіку партнерів, але й на ментальне здоров'я дитини.

Важливо зрозуміти, що збереження відносин заради дітей лише шкодить їм — якщо дитина бачить, що її батьки, живучи під одним дахом, ледь терплять одне одного, то у неї може скластися помилкове уявлення про те, як повинні виглядати здорові відносини, а крім того, це також може негативно позначитися на її комунікації з батьками.

Через відсутність інших претендентів

Багато жінок нерідко тримаються за відносини, які не приносять їм щастя і задоволення, лише тому, що бояться самотності. Це може пояснюватися кількома причинами: нав'язаними у дитинстві установками, що стосуються того, що головна мета будь-якої жінки — заміжжя, тиском суспільства, страхом змін, невпевненістю у собі і власних силах.

Ці причини змушують жінку приймати ситуацію як належне і демотивують на зміну власного особистого життя у кращий бік. Варто пам'ятати, що часом самотність не лише дарує можливість перепочити і розібратися у собі, але й дозволяє відкрити для себе зовсім інше життя, у якому, ймовірно, знайдеться місце для по-справжньому щасливих і гармонійних відносин.

Заради уявної стабільності

"Ми вже п'ять років разом, шкода ось так усе кинути" — подібну фразу можна часто почути від людини, що не відчуває себе щасливою у тих відносинах, у які вона вклала багато ресурсів за тривалий час. Однак у випадку, якщо союз будується на основі соціального / фінансового / морального зиску, він вже є партнерством, а не відносинами.

Тут важливо відзначити, що якщо партнерам комфортно жити за таких умов, то подібний зв'язок має право на існування, але якщо потреби одного з учасників не задоволені, не варто триматися за ці відносини — рано чи пізно гонитва за уявним зиском призведе до розчарування.

Через страх осуду

"Батьки цього не переживуть"; "Що скажуть друзі?"; "Зараз усі почнуть перешіптуватися за спиною" — коли такі думки починають вас відвідувати, це вже не про кохання, а про потреби оточуючих, чиє "замовлення" ви хочете виконати. Іншими словами, для вас є настільки важливою думка інших, що ви готові поступитися власним комфортом і щастям.

По-перше, ви ніколи не зможете задовольнити очікування усіх ваших рідних, близьких, друзів, сусідів. По-друге, ваше життя належить лише вам, і усі рішення ви повинні приймати, спираючись виключно на власні потреби і бажання. І по-третє, важливо пам'ятати, що у вас лише одне життя, і варто його прожити з тим, з ким хочеться, а не з тим, з ким "треба" (на думку оточуючих).

Заради зручності

Спільне житло, спільне джерело доходу, небажання з'ясовувати відносини з партнером або знову будувати побут — усі ці причини можна умовно об'єднати в одну категорію "зручність". Якщо ваші відносини не приносять вам щастя, але ви не поспішаєте розривати їх, оскільки не бажаєте щось змінювати, побоюючись, що вам буде складно і некомфортно будувати життя з нуля, замисліться, а чи варта гра свічок. Адже на кону — ваш стабільний психоемоційний стан, задоволеність життям і благополуччя в цілому.

Якщо ви виправдовуєтеся затишними квадратними метрами, спільною іпотекою або добротою партнера, а у душі є глибоко нещасними, не потрібно ігнорувати ваші бажання — з часом внутрішній дискомфорт все одно вирветься назовні, а тому не варто затягувати цей момент і нести на собі важкий тягар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, відносини, сварки, розлучення, як зберегти сім'ю, як зберегти стосунки, як зберегти чоловіка


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та р

Який гормон змушує одружених/закоханих чоловіків триматися подалі від зради

Сімейні справи | 08:30, 20.01.2022

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та розвитку почуття прихильності, іноді настільки, що ми стаємо конформістами. Вчені з Німеччини вислови

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: