5 найгірших причин, через які люди прагнуть зберегти відносини

Adoption
Date
  • 1470 Переглядів
У кожної пари трапляються складні часи і труднощі — часом необхідно докласти зусиль і пережити кризу, але іноді ніякі причини не можуть виправдати бажання зберегти приречений союз. Зазвичай, на рівні підсвідомості люди завжди розуміють, що їх відносини завершилися, проте через різні обставини (нав'язані установки, тиск суспільства, сформовані звички) вони відмовляються прийняти цей факт і вирішують наполегливо боротися за те, що вже навряд чи вдасться воскресити. Давайте розберемо п'ять найгірших причин для того, щоб зберігати зруйновані відносини.

1547_7___.jpg (34.84 Kb)

Заради дитини

Одна з найпоширеніших причин, через які пари розлучаються — спільні діти. Вважається, що дитина має зростати у повній родині, але те, якою ціною буде досягнута ця мета, питання вже другорядне. Регулярні скандали на очах дітей, невдоволення одне одним, відсутність спільних інтересів — подібна атмосфера вкрай негативно впливає не лише на психіку партнерів, але й на ментальне здоров'я дитини.

Важливо зрозуміти, що збереження відносин заради дітей лише шкодить їм — якщо дитина бачить, що її батьки, живучи під одним дахом, ледь терплять одне одного, то у неї може скластися помилкове уявлення про те, як повинні виглядати здорові відносини, а крім того, це також може негативно позначитися на її комунікації з батьками.

Через відсутність інших претендентів

Багато жінок нерідко тримаються за відносини, які не приносять їм щастя і задоволення, лише тому, що бояться самотності. Це може пояснюватися кількома причинами: нав'язаними у дитинстві установками, що стосуються того, що головна мета будь-якої жінки — заміжжя, тиском суспільства, страхом змін, невпевненістю у собі і власних силах.

Ці причини змушують жінку приймати ситуацію як належне і демотивують на зміну власного особистого життя у кращий бік. Варто пам'ятати, що часом самотність не лише дарує можливість перепочити і розібратися у собі, але й дозволяє відкрити для себе зовсім інше життя, у якому, ймовірно, знайдеться місце для по-справжньому щасливих і гармонійних відносин.

Заради уявної стабільності

"Ми вже п'ять років разом, шкода ось так усе кинути" — подібну фразу можна часто почути від людини, що не відчуває себе щасливою у тих відносинах, у які вона вклала багато ресурсів за тривалий час. Однак у випадку, якщо союз будується на основі соціального / фінансового / морального зиску, він вже є партнерством, а не відносинами.

Тут важливо відзначити, що якщо партнерам комфортно жити за таких умов, то подібний зв'язок має право на існування, але якщо потреби одного з учасників не задоволені, не варто триматися за ці відносини — рано чи пізно гонитва за уявним зиском призведе до розчарування.

Через страх осуду

"Батьки цього не переживуть"; "Що скажуть друзі?"; "Зараз усі почнуть перешіптуватися за спиною" — коли такі думки починають вас відвідувати, це вже не про кохання, а про потреби оточуючих, чиє "замовлення" ви хочете виконати. Іншими словами, для вас є настільки важливою думка інших, що ви готові поступитися власним комфортом і щастям.

По-перше, ви ніколи не зможете задовольнити очікування усіх ваших рідних, близьких, друзів, сусідів. По-друге, ваше життя належить лише вам, і усі рішення ви повинні приймати, спираючись виключно на власні потреби і бажання. І по-третє, важливо пам'ятати, що у вас лише одне життя, і варто його прожити з тим, з ким хочеться, а не з тим, з ким "треба" (на думку оточуючих).

Заради зручності

Спільне житло, спільне джерело доходу, небажання з'ясовувати відносини з партнером або знову будувати побут — усі ці причини можна умовно об'єднати в одну категорію "зручність". Якщо ваші відносини не приносять вам щастя, але ви не поспішаєте розривати їх, оскільки не бажаєте щось змінювати, побоюючись, що вам буде складно і некомфортно будувати життя з нуля, замисліться, а чи варта гра свічок. Адже на кону — ваш стабільний психоемоційний стан, задоволеність життям і благополуччя в цілому.

Якщо ви виправдовуєтеся затишними квадратними метрами, спільною іпотекою або добротою партнера, а у душі є глибоко нещасними, не потрібно ігнорувати ваші бажання — з часом внутрішній дискомфорт все одно вирветься назовні, а тому не варто затягувати цей момент і нести на собі важкий тягар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, відносини, сварки, розлучення, як зберегти сім'ю, як зберегти стосунки, як зберегти чоловіка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебо

Як мамі прийняти і полюбити себе?

Психологія | 00:30, 09.06.2024

У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебороти ці негативні почуття до себе і побачити в собі усе красиве, що точно є у кожному з нас.

Стосунки - це не тільки про любов, це ще й велика праця. І як тільки ви перестаєте працювати над ними, вони можуть розсипатися. Тож коли помічаєте, що

Що допоможе вам з чоловіком перестати сваритися через дрібниці?

Сімейні справи | 08:30, 08.06.2024

Стосунки - це не тільки про любов, це ще й велика праця. І як тільки ви перестаєте працювати над ними, вони можуть розсипатися. Тож коли помічаєте, що почали часто сваритися через дрібниці, варто насторожитися. І обдумати, чому так відбувається.

Це може здаватися абсолютно дивним, але навіть такі дрібниці, як телефон, можуть багато чого про нас розповісти оточуючим. Навіть самим буде цікаво пр

Те, як ви тримаєте смартфон, багато говорить про вашу особистість

Психологія | 12:10, 07.06.2024

Це може здаватися абсолютно дивним, але навіть такі дрібниці, як телефон, можуть багато чого про нас розповісти оточуючим. Навіть самим буде цікаво прочитати, можливо, щось ви самі про себе не знали?

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуват

Як бути, щоб подруга чоловіка не стала його коханкою?

Сімейні справи | 11:20, 07.06.2024

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуватися, щоб вона не стала його коханкою.

Згоріла лампочка в квартирі - а ви вже хвилюєтесь? Чи у дитини проблеми з оцінками - і вам вже тривожно? Треба здати профілактичний аналіз крові і ви

Як перестати переживати через дрібниці?

Психологія | 10:30, 07.06.2024

Згоріла лампочка в квартирі - а ви вже хвилюєтесь? Чи у дитини проблеми з оцінками - і вам вже тривожно? Треба здати профілактичний аналіз крові і ви нервуєте? З будь-яких дрібниць у вас прискорене серцебиття? Це поганий симптом. Треба якомога швидше

Любите шоколад? Будьте обережні, адже обираючи ці ласощі, ви можете багато що розповісти про себе оточуючим, не говорячи, при цьому, ні слова.

Що шоколад розповість про ваш характер?

Здоров'я | 09:30, 05.06.2024

Любите шоколад? Будьте обережні, адже обираючи ці ласощі, ви можете багато що розповісти про себе оточуючим, не говорячи, при цьому, ні слова.

Здається, що у ваших стосунках все чудово, і тут ти помічаєш, що твій партнер відкрито фліртує з іншою. Як на це реагувати? Що може означати така пове

Як реагувати, коли ваш чоловік фліртує з іншою?

Психологія | 16:00, 04.06.2024

Здається, що у ваших стосунках все чудово, і тут ти помічаєш, що твій партнер відкрито фліртує з іншою. Як на це реагувати? Що може означати така поведінка чоловіка?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: