Чим більше ми даємо дитині, тим менше вона вміють і прагне - психологи

Adoption
Date
  • 8092 Переглядів
Ми всі хочемо зробити своїх дітей щасливими. Ми всі бажаємо їм лише найкращого. Але часом стається так, що ми починаємо плутати поняття і впроваджувати свої пріоритети в чуже життя. Наше завдання, як батьків і вихователів, – навчити дітей вчитися. Навчити шукати потрібну інформацію і відокремлювати правду від брехні. Навчити уникати перешкод з найменшими втратами – як фізичними, так і моральними.

0802_11.jpg (27.25 Kb)

Як допомогти дітям стати дорослими і самостійними
Зрозумійте – навчити, а не зробити все за них: не подавати рішення в уже готовому вигляді; не робити можливе і не можливе; не жертвуватися заради них; не догоджати, а любити. Але… Чим більше ми дітям даємо, тим менше вони вміють і хочуть.

Діти – це насамперед люди, а у всіх людей від переїдання починається гикавка. Не треба наповнювати їх тим, що заважає їм рости і розвиватися.

Необхідно дати лише те, що дійсно допоможе їм стати дорослими і самостійними. Адже вони (всі до одного) рано чи пізно виростуть і будуть хотіти чогось більшого.

Вони хотітимуть мати свої сім’ї, свої гроші. Хотітимуть відстоювати свою думку і робити свої вчинки. Чи зможуть вони це зробити і чим все це закінчиться, залежить багато в чому від вас!

Первинними речами в становленні дитячої особистості стануть:

1. Початкова фізична самостійність
Нехай це будуть перші кроки, їжа, туалет, вибір іграшок в магазині, лазіння по гімнастичній драбинці, стрибки в басейн… як тільки ви бачите в дитині готовність до дій, відпускайте. Не тисніть, дозволяйте йти своїм шляхом. Захищайте від “падінь” і попередьте про наслідки, але не робіть все це замість неї.

2. Достатня рухливість
Пам’ятайте, що лише енергія народжує енергію. Бездіяльність її вбиває. Не дозволяйте дітям лінуватися. Не дозволяйте лінуватися і собі. Будьте позитивним прикладом. Прогулянки, походи, спортивні гуртки – все це потрібно дітям, як повітря. Без цього вони перестають бути дітьми.

3. Спокійна і довірлива домашня атмосфера
Це дуже важливий пункт. Якщо ситуація вдома є нервовою, то ні про яку впевненість та самостійність не може бути й мови. Для будь-якої дитини дім – це місце, де її завжди люблять і чекають.
Просто пам’ятайте це. Намагайтеся не приносити додому вуличну злобу, не кричіть і не обговорюйте вголос свої образи і невдачі.

4. Сімейні обіди та розмови
У моєму дитинстві ніколи цього не було. Але завжди дуже хотілося. Це так класно, коли збирається вся родина, коли відбувається живе спілкування. Коли молодші слухають спогади старших, навчаються їхньому досвіду, а старші, в свою чергу, не заважають молодшим висловити їх власну точку зору. Це і є обмін, саме це дає сили і допомагає прийняти правильні рішення.

5. Чіткі рамки дозволеного і однозначність ваших дій
Навіть дорослій людині це дуже сильно полегшує життя. Що вже казати про дітей. Не змінюйте своїх рішень, як рукавички: не допускайте двозначності фраз і роздвоєності рішень всередині сім’ї. Домовтеся заздалегідь і попросіть всіх членів сім’ї дотримуватися обраної тактики.

Ніколи не сваріться і не сперечайтесь при дітях. Це дуже сильний удар для дитячої психіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мама, тато, виховання, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Мамине повсякденне життя часто нагадує біг з перешкодами. Як в цій гонці не розгубити залишки адекватності? Тримайте 10 порад, як залишатися спокійною

10 порад, як залишатися спокійною мамою

Мама | 09:00, 19.09.2021

Мамине повсякденне життя часто нагадує біг з перешкодами. Як в цій гонці не розгубити залишки адекватності? Тримайте 10 порад, як залишатися спокійною мамою.

Мало хто знає, але активність в мережі може як допомогти, так і перешкодити в побудові кар'єри. Як вести себе в соціальних мережах, щоб інтернет-актив

5 моментів поведінки в соцмережах, які можуть коштувати вам кар'єри

Психологія | 08:30, 18.09.2021

Мало хто знає, але активність в мережі може як допомогти, так і перешкодити в побудові кар'єри. Як вести себе в соціальних мережах, щоб інтернет-активність посприяла пошуку роботи?

Якщо ви бачите, що вже пройшло достатньо часу, а ваш син чи дочка досі не можуть адаптуватися до нових правил в житті: підйом, школа, навчання, уроки,

Чому дитина не може адаптуватися в школі?

Навчання | 05:00, 18.09.2021

Якщо ви бачите, що вже пройшло достатньо часу, а ваш син чи дочка досі не можуть адаптуватися до нових правил в житті: підйом, школа, навчання, уроки, нові друзі, - тоді варто брати ситуацію під контроль.

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама.

Втома від дітей - ознака поганої матері?

Мама | 10:00, 16.09.2021

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама. Чи так воно насправді?

Мозок може витворяти з організмом дуже незвичайні речі. Навіть зімітувати вагітність.

Що таке помилкова вагітність і які у неї ознаки?

Вагітність та пологи | 19:00, 14.09.2021

Мозок може витворяти з організмом дуже незвичайні речі. Навіть зімітувати вагітність.

Як поводитися батькам, якщо їхню дитину ображають у школі, про що важливо поговорити зі школярем і чи варто переводити його в інший навчальний заклад?

Як допомогти дитині, яка зазнає булінгу в школі

Дитина | 10:00, 14.09.2021

Як поводитися батькам, якщо їхню дитину ображають у школі, про що важливо поговорити зі школярем і чи варто переводити його в інший навчальний заклад?

Довгий час в суспільстві культивувалися нездорові відносини: за ними знімали фільми, про них писали книги, а здорову любов вважали нудною. Сьогодні

Стереотипи, які вбивають стосунки

Сімейні справи | 08:00, 14.09.2021

Довгий час в суспільстві культивувалися нездорові відносини: за ними знімали фільми, про них писали книги, а здорову любов вважали нудною. Сьогодні "Наша мама" розповість про помилки, які ми винесли з масової культури і які до цього дня робимо.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: