Проблеми зі стопами - ознака діабету

Adoption
Date
  • 44 Переглядів
При тривалому перебігу діабету разом з незадовільним контролем захворювання, що викликане підвищеним рівнем цукру в крові, в стані стоп можуть розвиватися небезпечні негативні зміни.

Ознаки діабету


Одним з найбільш руйнівних для організму впливів хронічно підвищеного цукру в крові при діабеті 2 типу є розвиток так званої стопи Шарко. При виникненні цієї патології в стані стоп відбуваються деформації кісток, здатні приводити до серйозних пошкоджень, інвалідності. Про це виданню Express розповіли фахівці організації Diabetes UK (Великобританія).

За словами експертів, стопа Шарко зазвичай розвивається як сумний наслідок запущеного, тривалого і погано контрольованого, діабету. Як правило, негативні зміни зачіпають стан однієї стопи, але зустрічаються і випадки двостороннього ураження.

За даними Diabetes UK, подібна деформація суглобів стоп розвивається в зв'язку з спричиненої діабетом невропатією - пошкодженням нервів через порушення нормального кровопостачання, яке відбувається через постійний високий рівень цукру в крові. У дрібних нервових волокнах виникають ураження, що ведуть до повільного руйнування кістково-суглобових структур і в підсумку - до деформації стопи. Для неї властиві атрофія дрібних м'язів, підвищене навантаження на суглоби, зниження чутливості до травм, зменшення мінеральної щільності кісток.

Ця патологія підступна тим, що прогресує повільно і досить безболісно - симптоми можуть виникати лише в періоди загострення. Якщо не звернутися до лікаря, все може закінчитися порушенням опорної функції стопи, людина втратить можливість нормально пересуватися.

Експерти підкреслюють, що дорослим людям з травмами ніг потрібно обов'язково звертатися до лікарів.

"Якщо ви отримали травму стопи, навіть незначну (спіткнулися, вдарилися, оступилися), після чого кінцівка набрякла, почервоніла, стала завдавати болю при ходьбі, не зволікайте зі зверненням до терапевта - це може вказувати на небезпечний процес деформації, обумовлений високим рівнем цукру в крові і діабет", - констатували вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діабет, стопи, травми


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера

Генна терапія для лікування дитячої сліпоти

Дитина | 11:00, 21.04.2021

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера. Це ціле сімейство спадкових захворювань сітківки.

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимпто

Синдром, який може виникнути у дитини після COVID-19

Дитина | 21:00, 20.04.2021

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимптомній формі, частіше відзначається специфічний запальний синдром.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом.

Інтимне життя та менопауза: як бути жінці

Мама | 20:30, 19.04.2021

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом. Крім того, це і хороше фізичне навантаження, і профілактика судинних захворювань.

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Визначаємо дозування ліків для дитини

Консультації | 19:45, 19.04.2021

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають со

Як відбивається нестача сну на здоров'ї дитини

Дитина | 10:00, 19.04.2021

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають соціальні та емоційні проблеми. Який ще негативний вплив має нестача сну на дитину?

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Якщо у дитини болить голова

Дитина | 09:30, 19.04.2021

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: