Що відбувається з тілом жінки під час пологів?

Adoption
Date
  • 519 Переглядів
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування плоду та родової діяльності. Вчені вважають, що основною причиною важких пологів є прямоходіння людини.

2850_5.jpg (38.68 Kb)


Жоден лікар не дасть гарантію того, коли саме і як швидко жінка народить, чи це легко буде зробити чи ні. У загальних випадках своєчасними пологами називають ті, що відбуваються у періоді з 38 по 42 тиждень акушерського терміну. Передчасними – з 28-37 тиждень. Якщо термін становить більше 42 тижнів, такі пологи називають пізніми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно передчасно на світ з'являються понад 15 мільйонів дітей. Народження дитини раніше терміну - основна причина наявності у них ускладнень у перші 5 років життя зі слухом, органами зору та дихання. Такі ускладнення можуть призвести навіть до смерті.

Зменшити ризик розвитку ускладнень для недоношених дітей допомагає правильне надання першої медичної допомоги матері та новонародженому не тільки в допологовий, а й у післяпологовий період. Це використання антенатальних ін'єкцій для вагітних (для запобігання початку передчасних пологів), ефективного методу кенгуру (встановлення тісного контакту в перші години життя між матір'ю і дитиною, народженою раніше терміну), препаратів для лікування інфекцій у немовлят.

Етапи пологів
Перший етап пологів вважається найтривалішим. Перші перейми можуть тривати до 10 годин, під час яких організм встановлює регулярність та ритм переймів. У вагітних з'являються слабкі або сильні болючі відчуття внизу живота як під час місячних, спостерігається дискомфорт у спині, попереку. При сильному болі гінеколог може призначити спазмолітичні препарати. При розкритті шийки матки відбувається просування головки дитини родовим каналом. Протягом цього часу лікарі спостерігають за розкриттям матки, рухом плода та самопочуттям породіллі.

У майбутньої матері вимірюють пульс, артеріальний тиск, температуру, звертають увагу на дихання, колір та запах виділень з піхви. Під час руху малюка на постійній основі проводять оцінку його розташування. Полегшити наслідки маткових скорочень породіллі допомагають вправи для дихання. У виникненні наступної перейми необхідно зробити глибокий вдих і видих, що підвищує надходження кисню до дитини.

В інтервалах між переймами жінка може дихати у звичному ритмі. Дихальна гімнастика значно полегшує біль. У цей час породіллі потрібно якнайбільше ходити або стояти. Дозволено приймати теплий душ, який зменшує силу неприємних симптомів. Як тільки матка розкривається на 8 і більше см, жінці потрібно прийняти родову позу і продовжувати дихальні вправи.

У нашій країні зазвичай для пологів вживається звичайна поза лежачи на спині. Однак в інших країнах жінки практикують пологи навприсядки, стоячи навколішки або напівсидячи у воді. Такі варіанти вимагають певних знань та підготовки для уникнення можливих ускладнень.

Члени Експертного Комітету Американського коледжу акушерів та гінекологів та Академії Педіатрів вважають, що пологи у воді можуть призвести до ускладнень. Адже жодне з досліджень не дає повної картини родової діяльності у водних умовах. При їх аналізі не були виявлені факти, які спростовують зниження ризику розриву промежини з допомогою води. Також не було доведено переваг таких родів для матері та дитини.

Однак у ході цих досліджень зафіксовано випадки виникнення проблем з диханням у новонароджених, які з'явилися таким шляхом. Також виникає ризик:

- зараження плода через воду різними інфекціями;
- порушення терморегуляції тіла дитини;
- розриву пуповини;
- виникнення асфіксії (брак кисню).

Експерти дійшли висновку, що пологи у воді можуть розглядатися лише як експериментальні методики. Їх фундамент повинен базуватися на клінічних дослідженнях, а дані, отримані в результаті минулих досліджень повинні ретельно перевіряти ще раз.

Крім того, для втілення таких методик необхідно розробити безпечний план переміщення породіллі на гінекологічне крісло у разі виникнення форс-мажорів.

Наступний етап пологів починається з повного розкриття матки та народження малюка (в середньому, 8-10 потуг). Перед потугами рекомендовано набирати більше повітря у легені, затримувати дихання та тужитися за командою лікаря. Не можна напружувати обличчя та ноги (можуть утворитися крововиливи). Під час пологів жінка повинна по можливості:

- розслабити м'язи тіла та не зводити ноги, щоб не завдати травми дитині;
- намагатися не кричати, щоб не посилювати кисневе голодування плода.

Як правило, пологи добре протікають, якщо породілля спокійна, розслаблена та керує своїми емоціями, свідомістю. Вона здатна відгукуватись на лікарські команди, адекватно реагувати на них та своєчасно їх виконувати.

Якщо породілля знесилена або виникають інші проблеми з виходом дитини назовні (пологи сповільнюються або зупиняються), акушер може допомогти витягнути дитину спеціальними щипцями або за допомогою розрізу в області промежини (епізіотомія).

Розриви піхви та навколишніх тканин під час пологів – нормальне явище. Найчастіше вони з'являються під час виходу голівки дитини. Останнім часом, щоб уникнути сильних розривів, за необхідності використовують виборчу епізіотомію — розрізи роблять тільки там, де необхідно (скальпелем або ножицями).

У Великій Британії щодня понад 1000 жінок стикаються з необхідністю накладання швів на зону промежини після пологів. Як показали результати випробувань, накладання швів стає менш болючим, якщо використовується метод безперервного обвивного шва не тільки в області піхви, а й промежини. Це говорить про те, що підшкірне накладення швів ефективніше і менш болісне, ​​не вимагає більшої кількості болезаспокійливих засобів як до процедури, так і після.

Після пологів
У першу годину чи дві після народження дитини медичну допомогу надають не лише малюкові, а й матері. Жінці оглядають шийку матки, проводять оцінку слизової піхви і зашивають розриви нитками, що самі розсмоктуються (епізіорафія). При необхідності епізіорафію виконують з використанням знеболювального (наприклад, при підвищеному порозі чутливості). Дитину також оглядають, перевіряють усі життєво важливі показники (вимірюють тиск, температуру, частоту серцевих скорочень).

Перше знайомство мами та малюка відбувається протягом першої години – часу гармонії та єдності. Знайомство може бути відкладено і на пізніше: все залежить від тривалості та складності пологів, стану мами та малюка. Якщо жінка та немовля знесилені, їм необхідно набратися сил.

Пологи — природний процес, і їх не треба боятися: природа подбала про те, щоб зменшити жіночий біль та ліквідувати страхи. У процесі пологів організм породіллі виробляє ендорфіни - гормони щастя, що працюють як знеболювальне. Звичайно, щоб позбутися страхів перед невідомістю, краще готуватися до пологів заздалегідь. Для цього жінці обов'язково потрібно записатися на консультацію з лікарем-гінекологом. Він розвіє страхи і дасть кваліфіковані відповіді на питання, що цікавлять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: під час пологів, пологи, тіло під час пологів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сь

Відновлення мами після кесаревого розтину

Післяпологовий період | 08:30, 06.05.2024

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сьогодні поговоримо про відновлення породіллі після народження дитини за допомогою кесарів розтину.

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спров

Ознаки і симптоми передчасних пологів

Пологи | 06:20, 01.05.2024

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спровокувати пеерйми до настання доношеної вагітності. Тоді мова йде про передчасні пологи.

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування пло

Що відбувається з тілом жінки під час пологів?

Пологи | 06:20, 19.03.2024

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування плоду та родової діяльності. Вчені вважають, що основною причиною важких пологів є прямоходіння людини.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: