Особливості першого місяця життя дитини

Adoption
Date
  • 3849 Переглядів
Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров'я.
У цей час формується, насамперед, й фізичний розвиток дитини. Тому, якщо ваш малюк набирає в масі менше або бiльше вiд цiєї цифри, i почуває себе вiн непогано (висмоктує свою норму молока, не проявляє нiяких ознак захворювань тощо), то пiдстав для хвилювань абсолютно немає. Iншi показники фiзичного розвитку також змiнюються: зрiст збiльшується в середньому на 3 см, об'єм голови та грудей - на 1,3-1,5 см.

Рухи немовляти У є некоординованими: ручки в неї зiгнутi в лiктьових згинах, нiжки - в колiнах, кулачки стисненi.Доведено, що, вiдчуваючи бiль, немовля вiдводить великий палець на руках i, навпаки, згинає пальцi нiг. При здуттi живота воно надмiрно перебирає нiжками. Про появу неприємних вiдчуттiв у вусi свiдчить те, що дитина активно крутить голiвкою. Отже, батькам треба навчитися читати таку цікаву мову жестів свого карапуза.

Очі дитини є повнiстю сформованими вiдразу пiсля народження, однак зір ще не є достатнiм. Малюки бачать нечiтко, не здатнi концентрувати погляд, у бiльшостi з них спостерiгається косоокiсть. Варто звернути увагу, що ваш малюк плаче без слiз. Вони з'являться з 3-4 тижня життя. Ці перші сльозинки також є вагомим досягненням у його житті.

Нюх дитини також розвивається в цей період. Уже з народження дитя спроможне за запахом впiзнавати маму.Саме тому порада: не користуйтеся надто рiзкими парфумами, бо маля може сприйняти вас як чужу людину i навiть вiдмовитися вiд годування. Важливу роль у розвитку нюху відіграють частi нежитi. В таких випадках слизова носової порожнини стає тоншою і перестає сприймати нюховi подразники: малюк може вiдмовлятися вiд годування.

Щодо сну, то зауважте, 95% дiтей, які народилися доношеними в фiзiологiчних пологах, сплять добре. Але з 7-10 дня вiд народження сон стає не таким глибоким i чергується з перiодами неспання. Тому треба зорiєнтуватися в бiоритмах дитини, щоб своєчасно (а саме в перiоди неспання) планувати її годування, сповивання, купання. Дотримання режиму, властивого кожнiй дитинi, має виняткове значення.

Важливими для здоров'я маляти є сечовипускання і випорожнення. Пам'ятайте, що першi 2 днi немовля мочиться дуже мало - всього 2-4 рази. Це фiзiологiчна норма, бо йде пристосування видiльної системи до нових умов iснування. Часто на пелюшцi пiсля сечовипускання ви можете знайти червону пляму, наче вiд iржавої води. Це також нормальний прояв "сечокислого iнфаркту нирок" iз значним видiленням солей-уратiв. На 5-6 день сеча вже буде прозорою, дитя стане мочитися до 20-25 разiв на добу. Якщо частота сечовипускань 6 i менше, - подумайте, чи достатньо молока отримує ваш малюк.

Характер випорожнень новонародженого залежить вiд вигодовування. При природному вигодовуваннi випорожнення м'якi, кашкоподiбнi, кислуватого запаху, жовто-золотистого кольору. Кiлькiсть щоденних випорожнень у рiзних дiток буває рiзною: вiд 3 до 6 разiв на добу, але не бiльше 7 (скiльки годувань - стiльки випорожнень).

Ще однiєю проблемою перiоду новонародженостi є вiдригування i блювання.

Причини, якi можуть викликати вiдригування чи блювання: перегодовування дитини, iнтенсивне перекладання чи туге сповивання дитини пiсля годування, поспiх та нервознiсть матерi пiд час прикладання до грудей i навiть стан нервової напруженостi в родині.

Немовлята у такому віці дуже чутливі, за ними треба постійно доглядати, не залишати без уваги, турботи і любові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджені, догляд


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: