Рівень стресу школярів підвищився на дистанційному навчанні - дослідження

Adoption
Date
  • 327 Переглядів
З приходом пандемії наше життя наче розділилося на "до" та "після". І якщо дорослим легше впоратися зі стресами, то діти страждають і через самоізоляцію, і через дитсанційне навчання, і через неможливість проводити час зі своїми друзями. Звісно, діти, особливо учні початкової школи, можуть стати слабкою ланкою у боротьбі з коронавірусною інфекцією, але психологи наголошують, що варто вже шукати золоту середину у становищі, в якому опинився весь світ.

0796_domashne_navchannya.png (86.16 Kb)

Американська освітня організація Challenge Success спільно з телеканалом NBC провела опитування понад 10 тисяч учнів 12 загальноосвітніх шкіл у США. До дослідження були включені діти, які з весни 2020 року навчаються дистанційно, а також їхні однолітки, які мають можливість хоч раз на тиждень відвідувати школу. Діти заповнювали анкети та відповідали на питання про психологічний стан, якість сну, академічні навантаження, успішність, а також взаємодію з вчителями та однокласниками.

Хоча більше половини респондентів повідомили про те, що у 2020 році вони зазнавали більшого стресу, ніж до пандемії, найбільш помітною ця проблема була у школярів, які навчаються дистанційно. У 84% дітей на онлайн-навчанні з'явилися симптоми нервового виснаження, біль голови, проблеми зі сном та інші ознаки серйозного стресу. Ці показники були нижчими у дітей, які мають можливість відвідувати школу — 78%.

Школярі, які навчаються дистанційно, значно частіше говорили про те, що зараз у них немає дорослого, до якого вони могли б звернутися за підтримкою. Вони також більше переймаються успішністю порівняно з однолітками, які ходять до школи і постійно взаємодіють з педагогами. Дослідження показало, що дистанційне навчання помітно збільшує навчальне навантаження: діти на «дистанційці» в середньому витрачають на виконання домашніх завдань на 90 хвилин більше.

В цілому пандемія негативно позначилася на всіх школярах, незалежно від формату навчання. Так, число старшокласників, яких не тішить навчання і вважають його безглуздим заняттям, збільшилося на 48% порівняно з показниками до пандемії. На 12% зросла і кількість підлітків, які прямо заявляють, що не зацікавлені у навчанні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дистанційне навчання, школа


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Пропонуємо кілька способів заохотити дитину говорити, як рекомендує дитячий логопед. Як відомо, всі діти різні і розвиваються у своєму темпі. Поговорі

9 способів змусити малюка заговорити

Дитина | 08:30, 18.06.2022

Пропонуємо кілька способів заохотити дитину говорити, як рекомендує дитячий логопед. Як відомо, всі діти різні і розвиваються у своєму темпі. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є якісь занепокоєння щодо розвитку вашої дитини.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки України, Андрій Вітренко.

МОН: Навчальні заклади 1 вересня повернуться до очної форми навчання

Навчання | 00:30, 08.06.2022

Про це розповів заступник міністра освіти та науки України, Андрій Вітренко.

Чи буде цього року урочиста лінійка на початку навчального року? Що запам’ятає дитина про перший день у школі: святковий клас чи вчительку на екрані?

Першачки у 2022 році сядуть за парти чи будуть вчитися дистанційно?

Дитина | 12:00, 04.06.2022

Чи буде цього року урочиста лінійка на початку навчального року? Що запам’ятає дитина про перший день у школі: святковий клас чи вчительку на екрані?

Ваша дитина народилася з інстинктивним бажанням смоктати. Коли вона був немовлям, вона смоктала соску або пальці чи великий палець, щоб заспокоїтися.

Як змусити дитину тримати руки подалі від рота?

Дитина | 00:30, 28.05.2022

Ваша дитина народилася з інстинктивним бажанням смоктати. Коли вона був немовлям, вона смоктала соску або пальці чи великий палець, щоб заспокоїтися. За словами психологів, немовлята та малюки, які смокчуть великі пальці, справлялися зі стресом краще

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду

Ознаки, що дитина виросте генієм

Дитина | 05:00, 20.05.2022

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бу

Багато дітей починають проявляти інтерес до читання у віці від 3 до 5 років. Ваша дитина може вдавати, що читає свої улюблені книжки своїм іграшкам, а

Коли діти вчаться читати?

Дитина | 00:30, 12.05.2022

Багато дітей починають проявляти інтерес до читання у віці від 3 до 5 років. Ваша дитина може вдавати, що читає свої улюблені книжки своїм іграшкам, або вимагати, щоб їй дозволили тримати книгу, поки ви читаєте.

Найголовніше запитання, яке хвилює батьків дошкільнят, у скільки років краще віддати дитину до першого класу. На які фактори треба зважати, аби зрозум

У якому віці дитина готова йти до школи?

Дитина | 05:00, 06.05.2022

Найголовніше запитання, яке хвилює батьків дошкільнят, у скільки років краще віддати дитину до першого класу. На які фактори треба зважати, аби зрозуміти, що ваша дитина готова йти до першого класу?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: