5 звичок батьків, завдяки яким їхні діти будуть вчитися краще за інших

Adoption
Date
  • 8116 Переглядів
Всі батьки завжди хочуть, щоб їхнє чадо було найрозумнішим, найуспішнішим та найтямущішим. Вони купують купу книжок, щоб оцінки в школі були кращими, але часто так і не можуть приділити хвилинки уваги, щоб перевірити домашнє завдання або допомогти дитині. Насправді рецепт гарного навчання дітей простий, але він потребує безпосередньо участі батьків у цьому – все починається вдома. І це не наші вигадки. Ця теорія доведена вченими.

1277_7.jpg (39.22 Kb)

Що потрібно робити батькам, щоб стимулювати дитину до гарного навчання?

1. Читати вголос.
Четверо дослідників з Дитячого медичного центру міста Цинциннаті довели практичним шляхом, що читання вголос безпосередньо впливає на розвиток дитячого мозку. У момент читання вголос задіюються ті частини мозку, які відповідають за аудиіосприйняття.

Більш того, читання вголос – це запорука того, що ваші діти будуть читати більше і краще, коли підростуть. Джулі Грос-Льюїс, Мередіт Вест і Ендрю Кінг з університету Айова провели експеримент і з’ясували, що навіть прості звуки діють на освіту у дитини: «Коли діти тільки починають вчити слова і видають схожі звуки, матері реагують на них, як на щось важливе, нібито дитина вже з ними розмовляє. Звук має навіть більше значення, коли він вимовляється при читанні, тому що тоді він прив’язується до простих фраз з книги».

Найкращий спосіб прищепити любов до книг і розвинути уяву дитини – це читати разом з ним.

2. Говорити “спасибі”.
Дослідження, опубліковані на сайті журналу Forbes, показують, що проста подяка несе в собі безліч плюсів. Тільки один раз сказане “спасибі” покращує психологічний стан, зміцнює психіку, знижує агресію і служить гарантом для нових знайомств. Згідно з дослідженнями, подякувавши незнайомцю, ви даєте шанс і надію на зародження нової дружби і нових стосунків. Тому навчіть дітей цінувати те, що вони мають, і дякувати за те, що вони отримують від інших людей.

3. Уявляти.
Університет в Тель-Авіві провів експеримент за участю 6-9-річних дітей. Вчені хотіли дізнатися, як віддаленість від об’єктів впливає на абстрактне мислення дитини (останнє, в свою чергу, прямо пов’язане з уявою). Дітям показували картинки від власної парти до Всесвіту і в зворотному порядку, а після давали пройти простий тест на рівень креативності. Учасники, які бачили, як їх маленький світ розширюється до розмірів Всесвіту, показували кращі результати, ніж ті, чий світ звужувався до розмірів шкільної парти.

Роздуми «назовні», а не «всередину», налаштовують дітей на фантазії, допомагають їм побачити предмет з різних точок зору, мислити за межами поняття «зараз».

Не поспішайте говорити дітям, що вони вигадують, краще обговоріть цю вигадку з ними, розгляньте її з усіх боків. Дитяча уява не знає кордонів, і нема чого зводити їх штучно.

4. Грати настільні ігри.
Граючи в настільні ігри з дітьми, ви вчите їх красиво і гідно програвати і вигравати, до того ж ви вчите дитину стратегії. Більш того, деякі дослідження, наприклад, опубліковане в журналі «Розвинена психологія», вказують на користь ігор, які змушують дитину рахувати кількість клітин, на які потрібно просунути фішку. Дослідження «Psychological Science» показало, що головоломки, кубики та настільні ігри допомагають розвинути у дітей просторове і логічне мислення. Витратьте час в день і зіграйте з вашими дітьми, наприклад, в «Монополію»: це стратегія, яка вчить рахувати, читати і мислити на кілька ходів вперед.

5. Цінувати природу.
Journal of the Study of Religion, Nature and Culture вивчив взаємовідношення дітей з природою і з’ясував, що навіть просте проведення часу на вулиці змусить дитину відчувати себе більш натхненно. Діти, які грають на повітрі 5-10 годин на тиждень, кажуть, що відчувають духовний зв’язок із землею і відчувають себе зобов’язаними захищати її. Чим більше часу діти проводять на вулиці, тим міцнішим стає їх здоров’я, та й настрій помітно підвищується.

Навіть Всесвітня Організація Здоров’я рекомендує дітям як мінімум годину в день приділяти фізичним вправам на повітрі – інтенсивним або не дуже. Більш того, недавнє дослідження в JAMA показало, що діти, які в школі проводять більше часу на вулиці, мають менший шанс стати короткозорими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, батьки, навчання, звички


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Ці 8 правил допоможуть вашій дитині краще справлятись з навчанням.

Як батьки можуть допомогти дитині у навчанні?

Дитина | 01:30, 04.01.2022

Ці 8 правил допоможуть вашій дитині краще справлятись з навчанням.

Батьки часто бояться пускати дитину до школи після хвороби, адже достеменно невідомо, чи вилікувалось чадо до кінця, чи встигла імунна система віднови

Дитина захворіла і одужала: Коли можна йти до школи?

Хвороби | 05:00, 30.12.2021

Батьки часто бояться пускати дитину до школи після хвороби, адже достеменно невідомо, чи вилікувалось чадо до кінця, чи встигла імунна система відновитися. Тому всі відповіді на хвилюючі запитання ви отримаєте, переглянувши відео з доктором Комаровсь

1. Школа це лише помічник. Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси випливають два підпункти.

Як батькам реагувати на погані оцінки дитини?

Навчання | 08:00, 22.12.2021

1. Школа це лише помічник. Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси випливають два підпункти.

Для того, щоб дитина розвивалася правильно і гармонійно їй необхідні книги, але не тільки казки, віршики чи потішки. Які книги для дитини від 0 до 3 р

ТОП-4 розвиваючих книги для дітей від 0 до 3 років: мамі на замітку

Дитина | 23:00, 17.12.2021

Для того, щоб дитина розвивалася правильно і гармонійно їй необхідні книги, але не тільки казки, віршики чи потішки. Які книги для дитини від 0 до 3 років допоможуть їй розвиватися та освоювати нові навички?

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горба

Скільки часу дитина повинна витрачати на домашні завдання?

Школярі | 05:00, 16.12.2021

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Основним травмуючим фактором, що закладається з дитинства, є підвищені вимоги до дитини. Часто дитина чує, що в неї вкладаються сили, засоби і вона ма

Поради як впоратися зі стресом перед іспитами

Дитина | 17:00, 10.12.2021

Основним травмуючим фактором, що закладається з дитинства, є підвищені вимоги до дитини. Часто дитина чує, що в неї вкладаються сили, засоби і вона має виправдати вкладене.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: