Сонний параліч: хто до цього схильний?

Adoption
Date
  • 3203 Переглядів
Сонний параліч виникає через порушений поділу фаз нічного сну.


Сонний параліч


Стан сонного паралічу може здаватися незвичайним і таким, що лякає - людина відчуває себе нерухомою, нездатною виконати ніяких рухів. В цьому випадку працює свідомість, але не працює мускулатура, вона залишається в розслабленому стані, властивому всім людям, які міцно сплять.

Чому так відбувається, і хто буває схильний до незвичайного стану розповів терапевт і фахівець зі сну, доктор медицини Майкл Філд (Німеччина).

За словами лікаря, під час сну наше тіло стає паралізованим - скелетні м'язи "вимикаються", щоб запобігти руховій активності і її можливі наслідкам у вигляді травм.

"Однак може трапитися так, що фізичний стан подібного сонного заціпеніння виникає, коли розум ще остаточно не заснув, або він може раптово прокинутися", - розповів доктор Філд журналу Fitbook.

У цьому випадку вся тілесна мускулатура, за винятком очей і дихання, як і раніше залишається повністю розслабленою як під час сну, - хоча свідомість працює. Людина відчуває свою нерухомість, нездатність поворухнутися, і все це може викликати справжню паніку.

Можуть виникати галюцинації. Іноді при сонному паралічі виникають гипнагогические галюцинації, включаючи візуальні або акустичні явища, з якими постраждалі стикаються в пухкому стані між сном і неспанням.

Хто особливо схильний до незвичайного стану? За словами Майкла Філда, найчастіше їм страждають люди, схильні до нарколепсії. При цьому порушення виникають неконтрольовані напади сонливості, чому сприяє порушення в розподілі швидкої фази сну і неспання.

Крім того, сонний параліч можуть відчувати люди, що переживають сильний стрес, особливо, якщо вони при цьому мало сплять.

Що допомагає від цього? Доктор Філд рекомендує послаблювати вплив стресорів, які можуть впливати на сон. Слід уникати сильного збудження протягом дня, вживання алкоголю і нездорової їжі ввечері.

Залежно від тяжкості і частоти симптомів може бути корисний точний діагноз. Експерт радить відвідати невролога і проконсультуватися з цього приводу, а також отримати рекомендації щодо подальших дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: параліч, сонний, здоров'я


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Ці спеції повинні бути у здоровому раціоні через кілька причин.

Спеції, які позитивно впливають на здоров'я

Мама | 22:00, 17.04.2021

Ці спеції повинні бути у здоровому раціоні через кілька причин.

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Березовий сік слід вживати строго помірно, а також не слід збирати його з дерев, що ростуть біля дороги.

Березовий сік може бути небезпечним

Мама | 11:00, 17.04.2021

Березовий сік слід вживати строго помірно, а також не слід збирати його з дерев, що ростуть біля дороги.

Випадіння волосся навесні може відбуватись через виснаження організму в зимовий період.

Інтенсивне випадіння волосся навесні

Косметологія | 09:00, 17.04.2021

Випадіння волосся навесні може відбуватись через виснаження організму в зимовий період.

Для свекрухи чоловік – син, тому вона вважає за необхідне про нього піклуватися та оберігати його. До того ж, дорослі люди часто плутають сім'ю дітей

Психологи: Як мирно жити зі свекрухою і тещею

Сімейні справи | 05:00, 17.04.2021

Для свекрухи чоловік – син, тому вона вважає за необхідне про нього піклуватися та оберігати його. До того ж, дорослі люди часто плутають сім'ю дітей зі своєю власною. Адже діти виростають, і рано чи пізно "покидають гніздечко", а з чоловіком доведет

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: