ТОП-6 переваг відмови від м'яса

Adoption
Date
  • 989 Переглядів
Можливо, ви чули, що обмеження кількості м’яса, яке ви їсте, має ряд переваг, включаючи зниження ваги та покращення здоров’я кишечника.

5071_7317-different-types-of-meat.jpg (114.44 Kb)


Скорочення споживання м’яса дійсно пов’язане з покращенням здоров’я та зниженням ризику деяких захворювань. Однак, схоже, ці переваги залежать від того, які інші продукти ви їсте і які види м’яса ви обмежуєте.

Ми зібрали 6 потенційних переваг від скорочення або відмови від м’яса, а також поради щодо того, як харчуватися поживною дієтою з меншою кількістю м’яса.

1. Підтримує загальне здоров'я та контроль ваги
Багато моделей харчування не включають м’яса або обмежують його кількість і більшість з них певною мірою пов’язані з користю для здоров’я.

Вегетаріанська дієта, яка виключає м’ясо і веганська дієта, яка виключає всі продукти тваринного походження, пов’язують зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та раку.

Крім того, дослідження показують, що більша кількість рослинних дієт асоціюється з покращенням резистентності до інсуліну та нижчим ризиком цукрового діабету 2 типу в порівнянні з більшою кількістю дієт на основі тварин.

Обмеження м’яса також може сприяти схудненню та підтримці ваги.

Аналіз 12 високоякісних досліджень показав, що люди, які дотримувалися вегетаріанської дієти в середньому протягом 18 тижнів, втратили значно більше ваги, ніж ті, хто вживав невегетаріанську дієту.

Можливі переваги для здоров’я від обмеження м’яса та вживання більшої кількості рослинних продуктів, ймовірно, пов’язані з більшим споживанням корисних рослинних сполук, зокрема:

антиоксиданти,
волокна,
деякі мікроелементи.

Крім того, ті, хто їсть рослинну дієту, як правило, споживають менше калорій і менше жиру.

2. Може допомогти знизити ризик серцевих захворювань
Одним з найбільш досліджених аспектів рослинної дієти є їх вплив на здоров’я серця.

Дослідження виявили зв’язок між споживанням насичених жирів, що містяться в основному в м’ясі та продуктах тваринного походження, і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

До м’яса з меншим вмістом насичених жирів відноситься птиця і нежирні шматки м’яса.

Заміна насичених жирів ненасиченими — а не просто зменшення загального споживання насичених жирів — призводить до зниження ризику серцево-судинних захворювань.

Рослинна дієта не містить багато м’яса (якщо є) і часто багата джерелами ненасичених жирів, таких як:

горіхи та насіння,
авокадо,
оливкова олія.

Вони також, як правило, багаті харчовими волокнами, поживними речовинами, які можуть допомогти знизити високий рівень холестерину в крові, який пов’язаний із захворюваннями серця.

Як наслідок, більше рослинної їжі може сприяти здоров’ю серця. Тип м’яса, який ви вирішите включити у свій раціон, також може мати значення.

3. Може покращити здоров'я кишечника
Оскільки дієти, які виключають м’ясо, часто багаті фруктами, овочами, цільнозерновими, бобовими та іншими рослинними продуктами, вони, як правило, багаті харчовими волокнами.

Клітковина живить корисні бактерії у вашому кишечник , які виробляють сполуки, що мають протизапальну та імунну роль в організмі.

Кишкові бактерії також можуть відігравати роль у запобіганні росту певних ракових клітин, покращенні складу тіла та захисту від діабету 2 типу.

Рослинний білок і корисні сполуки, які називаються поліфенолами, містяться в рослинній їжі, також можуть допомогти підтримувати здоровий кишечник.

Загалом, дієта, яка включає багато рослинної їжі та обмежує м’ясо, може живити бактерії, що сприяють здоров’ю.

4. Може допомогти захистити від деяких видів раку
Обмеження деяких видів м’яса також може допомогти знизити ризик деяких видів раку.

Вживання великої кількості червоного та обробленого м’яса, такого як бекон , хот-доги та іншого копченого або в’яленого м’яса, пов’язане з підвищеним ризиком розвитку колоректального раку.

Птиця та риба не були пов’язані з підвищеним ризиком колоректального раку.

Вживання червоного та обробленого м’яса також пов’язують із підвищеним ризиком інших видів раку, включаючи рак молочної залози.

Як ці продукти впливають на розвиток раку, незрозуміло. Однак деякі дослідники припускають, що насичені жири та канцерогенні сполуки, що утворюються під час обробки м’яса та високотемпературного приготування, відіграють певну роль.

Дослідження, в якому взяли участь понад 77 000 дорослих, показало, що вегетаріанська дієта, включаючи ті, що включали рибу та деяке м’ясо, були пов’язані з нижчою захворюваністю на рак прямої кишки в порівнянні з невегетаріанською дієтою.

5. Може бути краще для навколишнього середовища
Крім користі для здоров’я, вживання більше рослин і менше м’яса може бути корисним для навколишнього середовища.

Виробництво м’яса, як правило, вимагає більше ресурсів, призводить до більших викидів парникових газів і сприяє вирубці лісів і забрудненню в більшій мірі, ніж виробництво фруктів, овочів та інших мінімально оброблених рослинних продуктів.

6. Менше м’яса теж корисно
Вам не потрібно повністю виключати м’ясо з раціону, щоб отримати багато переваг.

Флексітаріанська дієта передбачає скорочення споживання тваринних продуктів, але не виключення їх. Дослідження показали, що вони пов’язані з перевагами для здоров’я, подібними до тих, які пов’язані з веганським або вегетаріанським режимом харчування.

Крім того, птиця та риба зазвичай не пов’язані з негативним впливом на здоров’я, пов’язаним із червоним і обробленим м’ясом.

Нарешті, багато переваг, пов’язаних з рослинною їжею, пов’язані з тим, що включено в дієту, а не з того, що виключено.

Іншими словами, виключення м’яса може мати не такий великий вплив на ваше здоров’я, як збільшення споживання рослинної їжі, багатої поживними речовинами і різноманітне, добре збалансоване харчування.

Крім того, ви, ймовірно, не побачите користі, якщо будете їсти багато продуктів з високою обробкою, навіть якщо перестанете їсти м’ясо. Подумайте про зменшення споживання:

продукти з високим вмістом натрію та шкідливих жирів, наприклад картопля фрі,
продукти з очищеного зерна, як-от білий хліб,
солодкі напої, наприклад, підсолоджена газована вода,
ласощі з високим вмістом цукру.

Те, що їжа позначена як рослинна, веганська або вегетаріанська, не означає, що вона здорова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дієта, зменшення продуктів, здорове харчування, відмова від м’яса, м’ясо, зменшуєм м’ясо, дієта без м’яса, уникання м’яса


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Рівень тестостерону чоловіка в середньому падає на один відсоток щороку після тридцяти років. До 60 років ваш рівень тестостерону, ймовірно, впав приб

Як підвищити рівень тестостерону у чоловіків після 60

Тато | 09:00, 19.08.2022

Рівень тестостерону чоловіка в середньому падає на один відсоток щороку після тридцяти років. До 60 років ваш рівень тестостерону, ймовірно, впав приблизно на 30 відсотків. Це зниження може спричинити значне зниження статевого потягу, кількості сперм

Запор не приходить сам. Він також несе з собою багато проблем зі здоров’ям.

Натуральні проносні засоби від запорів

Профілактика і лікування | 19:00, 18.08.2022

Запор не приходить сам. Він також несе з собою багато проблем зі здоров’ям.

Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

Що таке дитяча апраксія?

Дитина | 14:00, 18.08.2022

Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили триваліс

Пробіотик може допомогти в лікуванні коліків у немовлят

Дитина | 08:30, 18.08.2022

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили тривалість щоденного плачу більш ніж на 50% у 80% із 40 немовлят, які отримували пробіотик один раз на день

Дослідники Університет Південної Каліфорнії досліджували «сліпоту, викликану емоціями», яка відноситься до відволікань, викликаних емоційно збуджуючим

Вчені: люди похилого віку менше відволікаються на негативну інформацію

Психологія | 01:30, 18.08.2022

Дослідники Університет Південної Каліфорнії досліджували «сліпоту, викликану емоціями», яка відноситься до відволікань, викликаних емоційно збуджуючими подразниками. Вчені виявили, що як у молодших, так і у літніх людей спостерігається сліпота, викли

Коли йдеться про міцне здоров’я чоловіків, ніщо не може зрівнятися зі здоровою збалансованою дієтою, яка включає різноманітні продукти з усіх груп. Ал

Користь зародків пшениці для здоров’я чоловіків

Здоров'я | 00:30, 18.08.2022

Коли йдеться про міцне здоров’я чоловіків, ніщо не може зрівнятися зі здоровою збалансованою дієтою, яка включає різноманітні продукти з усіх груп. Але є певна їжа, яку чоловіки можуть їсти, аби допомогти максимізувати споживання поживних речовин і з

Пивні дріжджі містять багато поживних речовин, важливих для здоров'я волосся. Вони містять вітаміни групи В: біотин, рибофлавін, тіамін, ніацин, панто

Користь пивних дріжджів для росту волосся

Косметологія | 09:00, 17.08.2022

Пивні дріжджі містять багато поживних речовин, важливих для здоров'я волосся. Вони містять вітаміни групи В: біотин, рибофлавін, тіамін, ніацин, пантотенову кислоту, піридоксин і фолієву кислоту. Це також корисне джерело селену. Усі ці поживні речови

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: