Що робити, якщо в дитини збільшилися лімфовузли?

Adoption
Date
  • 360 Переглядів
Чи обов’язково збільшення лімфовузлів у дитини є ознакою серйозного захворювання? Коли потрібно дійсно переживати і обстежуватися, а коли збільшення лімфатичних вузлів є абсолютно нормальним?

2222_1.jpg (26.79 Kb)

Лімфовузли – утворення, розміщені вздовж лімфатичних судин по всьому тілі. Вони є так званими фільтрами – забирають з організму мікроби та аномальні клітини. Вони цю функцію виконують весь час. Тому є абсолютно нормальним, коли, наприклад, лімфовузли шиї чи голови періодично збільшуються. Адже тут їхня функція пов’язана з роботою лор-органів – носа, горла, вуха. Сюди частіше сідають різні інфекції, віруси, бактерії, тому робота цих лімфовузлів буде більш напруженою. Але захворювання мине – і лімфатичні вузли прийдуть у норму.

Важливим при обстеженні збільшених лімфовузлів знати, чи був контакт з тваринами. Адже є захворювання, яке називається «котяча подряпина». Це захворювання може характеризуватися запаленням лімфатичного вузла, який граничить саме з цією подряпиною.

Крім того, якщо у дитини проблеми із зубами або були стоматологічні втручання, теж можуть реагувати регіональні лімфовузли.

Так само важливо, чи це збільшений один лімфовузол, чи група або декілька груб. Лікар зверне увагу на характеристику самого лімфовузла. Якщо лімфовузол розміром до 2 см, якщо він еластичний, не болить, рухомий, не спаяний з іншими тканинами, над ним не змінена шкіра, то найчастіше — усе з лімфовузлом нормально.

Проте якщо лімфовузол збільшений, якщо шкіра над ним гаряча, почервоніла, то тут не треба виключати бактеріальне ураження. Можливо, знадобиться антибіотик, а інколи – хірургічне втручання. У такому випадку обов’язково потрібно негайно показатися лікарю.

Якщо лімфовузол понад 2 см і постійно збільшується, то він точно має вас насторожити. Або якщо він не зменшується протягом шести тижнів. Або якщо збільшуються лімфатичні вузли груп, які не пов’язані між собою. Наприклад, на шиї та під ключицею або на шиї та під колінами.

Якщо лімфатичні вузли збільшені у надключичних зонах і у підключичних зонах, це завжди тривожно. Такі лімфатичні вузли потребують уточнення.

Якщо лімфатичні вузли не рухаються, якщо вони спаяні між собою, якщо вони кам’янистої щільності, якщо шкіра змінила свій колір, то це теж є тривожним сигналом. Лікар має оглянути такий лімфовузол.

Важливо знати! Зазвичай «поганий» лімфовузол не болить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: в дитини збільшені лімфовузли


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Які хвороби лікують тварини?

Хвороби | 07:00, 03.06.2023

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Дослідження, проведене Університетом Альберти, показує, що анемія викликає різні імунологічні реакції у чоловіків та жінок.

Як анемія впливає на імунну відповідь проти інфекцій і хвороб, - вчені

Імунітет | 00:30, 03.06.2023

Дослідження, проведене Університетом Альберти, показує, що анемія викликає різні імунологічні реакції у чоловіків та жінок.

Герпес у дітей, як і у дорослих, виникає у результаті зараження організму вірусом герпесу. Ще кілька десятків років тому герпес дуже рідко вражав мале

Як лікувати герпес у дітей?

Хвороби | 10:00, 31.05.2023

Герпес у дітей, як і у дорослих, виникає у результаті зараження організму вірусом герпесу. Ще кілька десятків років тому герпес дуже рідко вражав маленьких дітей. Утім, з кожним роком дедалі більше дітей хворіють на цю небезпечну хронічну хворобу. Пр

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Кір, краснуха, скарлатина і вітрянка у дітей: як батькам відрізнити ці хвороби?

Дитина | 10:00, 28.05.2023

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Літо - це пора року, коли багато дітей радісно проводять час на свіжому повітрі, на морі або в літньому таборі. Але не зважаючи на всю цю активність т

Чому дитина часто хворіє влітку?

Дитина | 14:00, 26.05.2023

Літо - це пора року, коли багато дітей радісно проводять час на свіжому повітрі, на морі або в літньому таборі. Але не зважаючи на всю цю активність та сприятливі умови, деякі діти все ж часто хворіють влітку. Чому це відбувається?

Отруєння рибою є серйозним і потенційно небезпечним станом, який виникає в результаті споживання риби, що містить токсичні речовини. Це може статися ч

Основні ознаки отруєння рибою

Консультації | 23:00, 13.05.2023

Отруєння рибою є серйозним і потенційно небезпечним станом, який виникає в результаті споживання риби, що містить токсичні речовини. Це може статися через забруднення водойм отруйними речовинами, такими як важкі метали, хімічні речовини або бактерії,

Імунітет дитини не в змозі адекватно відповісти на інфекційний збудник. Нормально, коли діти 5-6 років хворіють протягом року до чотирьох разів. Скіль

Чому діти часто хворіють?

Хвороби | 12:00, 13.05.2023

Імунітет дитини не в змозі адекватно відповісти на інфекційний збудник. Нормально, коли діти 5-6 років хворіють протягом року до чотирьох разів. Скільки разів на рік дитина "має право" захворіти на ГРЗ і чому так часто чіпляються віруси, molbuk.ua по

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: