Ін'єкція чи таблетка? Що краще обрати для дитини

Adoption
Date
  • 305 Переглядів
Інколи батьки зіштовхуються з дуже важким вибором.

45_in.jpg (26.68 Kb)


По-перше, ін’єкції та таблетки – це лише одні з різноманітних способів доставки ліків в організм. Сюди також можна віднести інгаляції, мазі та краплі.

Ін’єкції бувають різні – вони відрізняються тим, в яку частину тіла вони робляться.

Так вони поділяються на підшкірні, внутрішньошкірні, внутрішньом’язові та внутрішньовенні. Є рідкі, що виконуються тільки у спеціалізованих умовах, такі як внутрішньокісткові. Та найголовніше, що треба зрозуміти, що кожний вид ін’єкції має свою мету. Наприклад, внутрішньошкірні уколи найчастіше використовують для визначення наявності алергічної реакції на медичний препарат. Про це пише Одеський обласний центр громадського здоров'я.

Серед пересічних громадян існує міф, що справжнє лікування будь-якої хвороби обов’язково має включати в схему різноманітні ін’єкції. Це уявлення виникло після винайдення пеніциліну, адже саме після ін’єкції антибіотику наступало покращення.

Насправді, найшвидшим методом, який допомагає створити максимальну концентрацію в крові препаратів, є внутрішньовенний шлях. Але всі чомусь забувають, що венепункція – це медична маніпуляція, яка має свої неприємні наслідки у вигляді синців, болючих інфільтратів, тромбозів та тяжких алергічних реакцій, адже потенційний алерген потрапляє зразу в кров, та має використовуватись, коли інші шляхи, більш безпечні, є недоступними. Найкращий приклад – це відділення інтенсивної терапії, де людина не може сама контролювати прийом ліків чи взагалі без свідомості.

Інший та не менш популярний серед населення різновид ін’єкцій – внутрішньом’язовий, що найчастіше робиться у сідницю.

Тут одразу цілий перелік недоліків, які включають в себе як болісні відчуття, так і гнійно-септичні реакції в місці ін’єкції, через недостатнє дотримання правил асептики та антисептики,і не найшвидше всмоктування ліків.

Особливої уваги заслуговують внутрішньом’язові ін’єкції у дітей. Найчастіше таким способом призначають саме антибіотики, особливо коли стурбовані батьки не бачать швидкого покращення від призначеного лікування. Але цілий перелік досліджень доводить, що у внутрішньом’язових ін’єкцій немає переваг у порівнянні з пероральним шляхом введення в плані швидкості всмоктування, перерозподілу та створення терапевтичної концентрації препаратів. Тому, як і внутрішньовенні, внутрішньом’язові ін’єкції мають застосовуватись обережно та тільки в ситуаціях, коли інший спосіб є неможливим.

Болісні відчуття та сприймання ін’єкцій як покарання формує у юного пацієнта хворобливі асоціації з візитом для лікаря.

Саме завдяки дитячому страху на сьогодні є такі різновиди ліків як сиропи, суспензії та навіть розсмоктувальні цукерки. Все аби юний пацієнт не боявся лікарів!

У всьому світі намагаються зменшити загальну кількість ін’єкцій, які отримують люди впродовж лікування, що також має зменшити частоту виникнення ускладнень та навантаження на медичний персонал.

Які висновки можна зробити?

Внутрішньом’язово та внутрішньовенно – тоді, коли іншого способу немає.Наприклад, препарат не можу всмоктуватись в ШКТ через його дефект, людина не може ковтати.
Таблетки – тоді, коли людина в свідомості, може ковтати та не має протипоказань для прийому препаратів
При призначенні ліків дітям уникати стресових ситуацій та не використовувати ін’єкції там, де можливо. Досягати довіри та порозуміння з батьками щодо методів та способів лікування дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Молоді мами часто сумніваються, чи потрібно переривати грудне вигодовування малюка під час своєї хвороби. Про це розповіла лікар-педіатр Олена Єлфімов

Чи можна годувати грудьми, якщо мама захворіла?

Немовля | 10:30, 30.03.2024

Молоді мами часто сумніваються, чи потрібно переривати грудне вигодовування малюка під час своєї хвороби. Про це розповіла лікар-педіатр Олена Єлфімова.

Вчені з Університету Суонсі заявили, що скорочення використання соціальних мереж може покращити загальний стан здоров’я, зокрема імунітет. Це також сп

Як на імунітет впливають соцмережі?

Здоров'я | 09:30, 29.03.2024

Вчені з Університету Суонсі заявили, що скорочення використання соціальних мереж може покращити загальний стан здоров’я, зокрема імунітет. Це також сприятливо позначається на психіці.

60-70% людей вважають, що антибіотик вилікує будь-який кашель, ангіну чи вірус. Іноді батьки самостійно призначають препарати і навіть не один при три

Як правильно використовувати антибіотики під час лікування дітей?

Профілактика і лікування | 12:10, 25.03.2024

60-70% людей вважають, що антибіотик вилікує будь-який кашель, ангіну чи вірус. Іноді батьки самостійно призначають препарати і навіть не один при тривалому кашлі чи температурі. Чи потрібно це робити і коли дійсно потрібен антибіотик розповіла лікар

Дієтолог Михайло Гінзбург заявив, що під час застуди будуть корисними продукти з флавоноїдами.

Дітям і дорослим на замітку: Виздоровлення при застуді прискорюють мед та яйця

Профілактика і лікування | 07:40, 24.03.2024

Дієтолог Михайло Гінзбург заявив, що під час застуди будуть корисними продукти з флавоноїдами.

У вас тече з носа, розколюється голова, ви відчуваєте слабкість: існує безліч порад щодо боротьби з застудою. Але не всі з них виконують свої обіцянки

5 речей, які не слід робити дітям і дорослим при застуді

Хвороби | 01:20, 24.03.2024

У вас тече з носа, розколюється голова, ви відчуваєте слабкість: існує безліч порад щодо боротьби з застудою. Але не всі з них виконують свої обіцянки. Ось які помилки робити не слід.

Лікар Маргарита Корольова: під час застуди слід утримуватись від вживання молочних та солодких продуктів. Лікар розповіла, які продукти можуть заважат

Які продукти не варто їсти при застуді?

Харчування | 09:30, 23.03.2024

Лікар Маргарита Корольова: під час застуди слід утримуватись від вживання молочних та солодких продуктів. Лікар розповіла, які продукти можуть заважати одужанню чи ускладнювати стан людини під час застуди. Говорячи про це, Корольова порадила не їсти

Оскільки наш організм не виробляє більшість вітамінів, варто подумати про їхню наявність в раціоні. Особливо молодим мамам. Про те, чи треба приймати

10 вітамінів, які треба пити навесні мамі

Здоров'я | 00:30, 17.03.2024

Оскільки наш організм не виробляє більшість вітамінів, варто подумати про їхню наявність в раціоні. Особливо молодим мамам. Про те, чи треба приймати вітаміни навесні, розповіли у МОЗ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: