Винайдено спосіб швидко діагностувати рак яєчників

Adoption
Date
  • 237 Переглядів
Метод уже випробували на 564 жінках.

4338_16.png (338.61 Kb)


Вчені кажуть, що вони розробили ранній скринінговий тест, який може виявити рак яєчників з надзвичайною точністю завдяки досягненням у галузі штучного інтелекту. Про це пише nypost.com.

Підхід машинного навчання з точністю 93% "є новим напрямом у ранньому виявленні раку яєчників, а, можливо, й інших видів раку", — сказав Джон Макдональд, почесний професор Технологічного інституту Джорджії.

Раннє виявлення особливо важливе, оскільки дослідники Технологічного інституту Джорджії описують рак яєчників як "тихого вбивцю", який зазвичай має безсимптомний перебіг - його рідко можна виявити під час звичайного гінекологічного огляду.

Вчені Технологічного інституту Джорджії кажуть, що метаболічний профіль жінки можна використовувати для визначення точної ймовірності захворювання на рак яєчників.

"Цей персоналізований підхід до діагностики раку більш клінічно інформативний і точний, ніж традиційні бінарні тести (так/ні)", - сказав Макдональд.

Рак яєчників є основною причиною смертності від раку серед жінок. Американське онкологічне суспільство повідомляє, що приблизно 1 із 87 жінок захворіє на рак яєчників і 1 зі 130, ймовірно, помре від нього. Серед попереджувальних ознак - здуття живота, біль у животі, утруднення приймання їжі та часте сечовипускання.

Щоб визначити, чи є у жінки рак яєчників, може знадобитися ректовагінальне дослідження органів малого тазу для виявлення відхилень, ультразвукове трансвагінальне дослідження органів малого тазу та/або аналіз крові CA-125 для визначення наявності певного білка.

За раннього лікування виживання протягом п'яти років становить понад 90%, зазначили в Технологічному інституті Джорджії.

Дослідники зосередили свої зусилля на метаболітах – молекулах, що утворюються внаслідок хімічних процесів – у крові.

Як пояснив співавтор Джеффрі Скольник, метаболіти, які потенційно здатні змінити правила гри, ідентифікуються в широких групах, а не як окремі об'єкти.

Менш ніж 7% із них у крові було хімічно охарактеризовано, але машинне навчання у поєднанні з аналітичним методом масспектрометрії дозволило дослідникам виявити унікальні характеристики, які можуть прокласти шлях до діагностики раку яєчників, додав співавтор Донджо Пан.

Він сказав, що завдяки новому підходу тисячі метаболітів "можуть бути легко й точно виявлені", що дозволить провести "точну діагностику раку яєчників".

"Очевидно, що існує величезна потреба в точному ранньому діагностичному тесті для цієї підступної хвороби", - додав Макдональд.

Дослідницька група налаштована оптимістично щодо того, що ця нова методологія, випробувана на 564 жінках, може призвести до раннього скринінгу й інших типів раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак яєчників


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не

Симптомом якої хвороби може бути посмикування ока?

Хвороби | 08:30, 20.04.2024

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не має зв'язку із серйозними недугами.

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприй

Медики знайшли негативний вплив парацетамолу на дітей і дорослих

Хвороби | 07:40, 20.04.2024

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприйняття.

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Порушення нейророзвитку дітей: що потрібно знати?

Розвиток дитини | 11:20, 18.04.2024

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Чому влітку у дітей і дорослих часто болять вуха?

Хвороби | 10:30, 18.04.2024

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: