Вроджена вада серця в дитини. Що з цим робити

Adoption
Date
  • 129 Переглядів
Потрібно чітко знати, як діяти в такій ситуації.

30_se.jpg (24.16 Kb)


Вади серця посідають перше місце серед усіх вроджених аномалій розвитку, котрі призводять до дитячої смерті. Щороку в Україні народжується близько 5 тисяч дітей із вадами серця, з них 35-40 % перебувають в критичному стані з перших днів життя та потребують корекції.

Що може спричинити вроджені вади серця?

Перенесені мамою під час вагітності вірусні інфекції (кір, краснуха, вітряна віспа, паротит).
Токсична дія ліків, алкоголю, тютюну, медикаментів під час вагітності.
Хромосомні аномалії (синдроми Дауна, Едвардса, Патау).

Які фактори ризику народження дитини із вродженою вадою серця?

Цукровий діабет у матері.
Вагітність у віці старше 35 років та вік батька під – понад 45 років.
Сімейний анамнез – відомі у родині випадки народження дітей із вродженими вадами серця та/або випадки раптової смерті.
Шлюб між близькими родичами.
Ендокринопатiї у подружжя.

Які симптоми вроджених вад серця у дітей?

Синюшний відтінок шкіри (центральний ціаноз) або лише губ, кінчиків пальців рук та ніг, вух (периферійний ціаноз).
Виражена блідість шкіри.
Задишка.
У дітей першого року життя швидка втомлюваність під час годування, порушення дихання під час смоктання.
Набряки на ніжках.
Втрати свідомості.
Шум в серці.
Тахікардія і аритмія.
Підвищений артеріальний тиск.

Чи відсутність шуму в серці гарантує відсутність вродженої вади серця?

Шум відсутній при одній із найбільш частих вад серця – вторинному дефекті міжпередсердної перегородки. Лікар його може запідозрити під час огляду (за акцентом ІІ тону над легеневою артерією), але точно діагностувати – лише за допомогою Ехо КГ.

Які способи корекції вроджених вад серця?

Сьогодні в Україні виконуються усі відомі в світі кардіохірургічні втручання при найскладніших вроджених вадах серця:

операції на «відкритому серці», які бувають радикальними (відновлюють нормальну анатомію серця) та паліативними (не усувають саме захворювання, але суттєво поліпшують стан дитини).
рентген-хірургічні операції (проводяться спеціальними мініатюрними інструментами через судини та під контролем рентгенівських променів). Завдяки цьому методу вади серця можна лікувати без розрізу грудної клітки, без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.

Чи завжди потрібна хірургічна корекція вади серця?

Ні, не завжди. Наприклад, при малому дефекті міжшлуночкової перегородки та малому дефекті міжпередсердної перегородки можливе спонтанне одужання пацієнта. А двостулковий аортальний клапан без порушення його функції потребує лише динамічного спостереження.

Проте при відсутності своєчасної діагностики і корекції певних вад серця летальність складає 40 %. Вже у віці 1 року через незворотні зміни 20 % дітей стають неоперабельними і помирають.

Як виявити вроджену ваду серця?

Зробити дитині Ехо КГ (ультразвукове обстеження серця) – це швидко, безболісно, доступно та не вимагає спеціальної підготовки. При потребі провести додаткові обстеження: електрокардіограму (ЕКГ), Холтерівське моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ), МРТ серця.

Що рекомендовано дитині із оперованою вадою серця?

Огляд у кардіолога з Ехо КГ не рідше 1 разу на 3 місяці у перші 6 місяців, далі – 1 раз на півроку.
Планова санація у стоматолога і при потребі профілактика інфекційного ендокардиту.
Вакцинація через 2 місяці після радикальних операцій та через 6 місяців після паліативних, відповідно до Календаря щеплень (живі вакцини не вводяться лише дітям із імунодефіцитом) та з додатковою вакцинацією від пневмокока (при відсутності селезінки – від менінгококової інфекції) і щорічною вакцинацією від грипу.

При визначенні можливості фізичного навантаження і занять спортом у оперованих пацієнтів враховують: тип вади, наявність клінічних симптомів та залишкових змін, результати ЕКГ, Ехо КГ, ХМ ЕКГ і тесту із фізичним навантаженням. Про це пише "Веселка".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вроджена вада серця


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Чому влітку у дітей і дорослих часто болять вуха?

Хвороби | 10:30, 18.04.2024

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а т

Вчені вияснили, чому діти і дорослі починають заїкатися

Здоров'я | 01:30, 17.04.2024

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а треті взагалі можуть насміхатися. Особливо якщо мова про дітей.

Ще з дитинства кожен з нас пригадує запах запареного чаю з ромашкою. Узваром з ромашки також протирали очі діткам, купали в ромашці і не тільки. Проте

Чому аптечна ромашка може бути небезпечна для здоров'я?

Здоров'я | 00:30, 17.04.2024

Ще з дитинства кожен з нас пригадує запах запареного чаю з ромашкою. Узваром з ромашки також протирали очі діткам, купали в ромашці і не тільки. Проте, як виявилося, не така вона вже й безпечна.

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже

Лікар пояснив, чому дорослим і дітям приймати антибіотики під час застуди чи грипу небезпечно

Хвороби | 14:50, 16.04.2024

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже "припекло". Але так не можна, і ось чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: