Синдром Ашара Тьєра: Причини, симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 232 Переглядів
Синдром Ашара-Т’єра (також відомий як синдром діабетичної бородатої жінки) можна описати як рідкісний розлад, який спостерігався у жінок переважно в постменопаузальний період із цукровим діабетом 2 типу (інсулінорезистентним) і ознаками надлишку андрогенів.

9765_chto-delat-esli-u-devushki-rastut-usy.jpg (20.97 Kb)


Діабет
Діабет зазвичай описують як медичний стан, який виникає, коли рівень цукру в крові занадто високий. Рівень цукру в крові або глюкоза є одним із основних джерел енергії у вашому тілі. Органічно, щоб підтримувати рівень глюкози, інсулін, гормон, який виробляє підшлункова залоза, допомагає їжі потрапляти в клітини для ефективного функціонування.

В даний час відомо два типи цукрового діабету: діабет 1 і 2 типу. У разі діабету 2 типу ваше тіло стає стійким до інсуліну, що підвищує рівень цукру в крові, що ускладнює його переробку всім організмом. Зазвичай це відбувається через вибір способу життя або змінену генетику.

При цукровому діабеті 2 типу з резистентністю до інсуліну організм стає стійким до природного або медикаментозного інсуліну, що змушує ваше тіло виробляти більше інсуліну, що також може призвести до гіперінсулінемії (або надлишку інсуліну в організмі).

Що таке постменопаузальна кровотеча?
Постменопаузальна кровотеча - це стан, при якому у жінки з'являються сліди менструальної крові після одного року менопаузи. Кровотеча може бути ознакою основного захворювання, яке загрожує життю, наприклад раку.

Медичні працівники вважають, що кровотеча в постменопаузі може бути викликана кількома причинами, деякі з них:

Поліпи: це тип пухлини, яка проростає в тканину всередині вашої матки, цервікального каналу або шийки матки. У більшості випадків він не є раковим, але може спричинити кров’янисті виділення, сильну кровотечу або кровотечу після сексу.
Атрофія ендометрію: це медичний стан, при якому тканина, яка вистилає вашу матку, починає тоншати через низький рівень гормонів, таких як естроген і прогестерон, після менопаузи. Це може призвести до постменопаузальних кровотеч.
Вагінальна атрофія: або витончення вагінальної тканини спричинено низьким рівнем рівня естрогену, що призводить до витончення стінок піхви. Це може спричинити витончення, висихання та запалення стінок, які часто спричиняють кровотечу після статевого акту в постменопаузі.
Рак: одним із найпоширеніших симптомів раку жіночих статевих органів є незвичайна кровотеча, особливо після одного року менопаузи.
ЗПСШ: захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як хламідіоз, герпес і гонорея, можуть спричинити аномальні кров’янисті виділення та кровотечі після статевого акту, навіть після менопаузи.
Ліки: як і гормональна терапія, препарати для розрідження крові можуть викликати кровотечу у жінок як побічний ефект ліків.

Що робить андроген у жінок?
Андрогени відіграють важливу роль у виробленні гормонального каскаду, який запускає початкові ознаки статевого дозрівання в організмі людини. Особливо у жінок він стимулює ріст волосся на лобку та під пахвами, а також регулює загальне функціонування різних органів, включаючи репродуктивний тракт, кістки, нирки, печінку та м’язи.

Надмірне вироблення андрогенів у жінок репродуктивного віку згодом призведе до ендокринного розладу. Незважаючи на те, що основне виробництво андрогенів здійснюється наднирковими залозами та яєчниками, периферійні тканини, такі як жир і шкіра, також сприяють цьому процесу, перетворюючи слабкі андрогени на більш потужні.

Які ознаки та симптоми синдрому Ашара Тьєра?
Симптоми, які спостерігаються у жінок із гіперінсулінемією синдрому Ашара Тьєра, можуть включати:

Часте сечовипускання.
Надмірна спрага і голод.
Втрата ваги.
Тяга до цукру.
Труднощі з концентрацією.
Відчуття тривоги або паніки.
Брак концентрації чи мотивації.
Втома.

Симптоми постменопаузальної кровотечі при синдромі Ашара Тьєра включають:

Сухість піхви.
Зниження лібідо.
Безсоння.
Стресове нетримання сечі.
Почастішання інфекцій сечовивідних шляхів.
Збільшення ваги.

Інші симптоми безпосередньо пов’язані з надлишковим виробництвом андрогенів, вони можуть включати:

Підвищене оволосіння тіла.
Поглиблення голосу.
Збільшення клітора.
Безпліддя.
Ожиріння.

Як діагностувати синдром Ашара Тьєра?
Медична діагностика захворювання починається із загального огляду ускладнень після менопаузи, а також високого рівня цукру та видимого надмірного росту волосся на тілі, особливо надмірного росту волосся на обличчі.

Оскільки у більшості постраждалих жінок діагностовано гіперінсулінемію, оральний тест на толерантність до глюкози проводиться протягом двох годин, щоб перевірити аномально підвищений рівень глюкози в крові.

Яке лікування синдрому Ашара Тьєра?
Метод лікування, як правило, розрахований на симптоми, які виявляє пацієнт. Основними симптомами зазвичай є постменопаузальний період з цукровим діабетом 2 типу (інсулінорезистентним) і ознаками надлишку андрогенів.

Лікування цукрового діабету 2 типу (інсулінорезистентного):

Здорове харчування: навіть незважаючи на те, що немає спеціальної дієти, призначеної для лікування діабету 2 типу, лікарі вважають, що деякі незначні божественні зміни, такі як корисна їжа з низьким вмістом жиру та калорій, волокниста їжа в невеликих і частих порціях, а також заміна штучного цукру натуральним цукром збережуть ваш дієта на шляху до здорового життя.
Регулярні фізичні вправи: щонайменше 30 хвилин помірних або інтенсивних фізичних вправ рекомендується кожній людині для здорового життя, особливо хворим на цукровий діабет, щоб регулювати вироблення надлишкового рівня цукру. Зверніться до свого лікаря, щоб отримати відповідний план вправ.
Втрата ваги: ​​ожиріння або вага, що перевищує індекс маси тіла, може спровокувати підвищення рівня холестерину та цукру. Регулювання ваги допоможе досягти нормального рівня цукру.
Можливо, ліки від цукрового діабету або інсулінотерапія: лікар може призначити такі ліки, як метформін, похідні сульфонілсечовини, глініди, тіазолідиндіони, інгібітори DPP-4, агоністи рецепторів GLP-1 та інгібітори SGLT2 для регулювання рівня інсуліну та цукру в крові. тіло.
Контроль рівня цукру в крові: для ефективного лікування важливо контролювати рівень цукру в крові. Ваш лікар розробить весь режим, виходячи лише з рівня цукру в крові.

Лікування постменопаузальних кровотеч в основному пов’язане з гормональним дисбалансом, з яким пацієнтка зіткнулася під час менопаузи та постменопаузальних кровотеч, деякі з методів можуть включати:

Терапія естрогеном і прогестином: цей метод лікування включає в себе прийом штучних гормонів, таких як естроген і прогестин, для лікування атрофії піхви та ендометрія.
Гістероскопія: процедура передбачає видалення потовщених частин слизової оболонки матки шляхом введення гістероскопа в піхву, щоб звільнити місце для хірургічного обладнання для процедури.
Розширення та кюретаж: ідентичні гістероскопії, також передбачають видалення потовщених ділянок слизової оболонки матки, цього разу лікарі використовують процес, відомий як розширення, щоб розширити стінки матки для процедури.
Гістеректомія: це хірургічний процес, який передбачає видалення деяких або всіх частин вашої матки. Зазвичай це рекомендується в крайніх випадках, таких як рак.
Ліки: згідно з вашим медичним оглядом лікар призначить такі ліки, як антибіотики, регулятори гормонів та інші ліки для лікування будь-якої можливої ​​інфекції чи основного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Синдром Ашара Тьєра, Причини, симптоми, лікування, мама, жінка, кровотеча, андрогени, захворювання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про

Як не можна лікувати нежить у дитини

Профілактика і лікування | 23:10, 22.09.2023

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про "лікування" нежитю у дітей. Оскільки з початком осені і відвідування дошкільних та шкільних закладів у малюків зростає кількість вологи в носі, радимо і вам ознайомитися з її рекомендаціями

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-як

Прості поради для дітей і дорослих, які допоможуть менше хворіти восени і взимку

Профілактика і лікування | 12:00, 22.09.2023

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-якому людному місці. Для підтримки імунітету ви можете дотримуватися простих щоденних звичок.

Проблема в тому, що діти майже ніколи не скаржаться на поганий зір. Тож серйозні проблеми можна помітити не одразу. Щоб не було пізно, радимо частіше

Зорова перевтома: навіщо дітям часто перевіряти зір?

Профілактика і лікування | 23:10, 21.09.2023

Проблема в тому, що діти майже ніколи не скаржаться на поганий зір. Тож серйозні проблеми можна помітити не одразу. Щоб не було пізно, радимо частіше навідуватись до офтальмолога.

Варикозне розширення вен — це розширені вени, що знаходяться безпосередньо під поверхнею шкіри. Вони утворюються, коли клапани, призначені для направл

Судинні зірочки і варикозне розширення вен під час вагітності

Я вагітна | 12:00, 20.09.2023

Варикозне розширення вен — це розширені вени, що знаходяться безпосередньо під поверхнею шкіри. Вони утворюються, коли клапани, призначені для направлення потоку крові в одному напрямку, не можуть впоратися зі своєю роботою, тому вони перестають прац

Її також називають вагінальним кандидозом або моніліазом. Молочниця дуже часто виникає під час вагітності, однак немає жодних доказів того, що вона шк

Молочниця на 3-му триместрі вагітності: причини і лікування

Я вагітна | 08:30, 20.09.2023

Її також називають вагінальним кандидозом або моніліазом. Молочниця дуже часто виникає під час вагітності, однак немає жодних доказів того, що вона шкодить розвитку дитини. Шаленство гормонів, зміни вагінального pH, раціону та метаболізму пояснюють,

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісто

Що робити з тазовим болем під час вагітності?

Я вагітна | 07:30, 20.09.2023

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісток у тазу. Іноді вагітні жінки з болями у тазовому поясі також скаржаться на больові відчуття у попер

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: