Гінекомастія у підлітків: причини, ознаки та лікування

Adoption
Date
  • 526 Переглядів
Гінекомастія у підлітків є поширеним явищем і виникає переважно через гормональні зміни та характеризується надлишковим розростанням тканин грудей у хлопчиків.

8151_4b0a7ab-shkola-tsiuvannia3.jpg (29.31 Kb)


У всіх чоловіків фізіологічно є залозиста тканина молочної залози. Однак у деяких чоловіків вона росте більше, ніж у інших, через що груди виглядають більш помітними. Оскільки стан виникає через гормональні зміни, у більшості випадків він проходить самостійно. Однак у деяких випадках певні основні захворювання можуть призвести до гінекомастії або набряку грудей у ​​чоловіків.

Підліткова гінекомастія є поширеним захворюванням і починається приблизно у віці десяти років. Майже у половини всіх хлопчиків-підлітків у віці від 12 до 16 років розвивається гінекомастія в одній або обох грудях. Гінекомастія проходить сама по собі протягом декількох років. До 17 років лише 10% хлопчиків-підлітків можуть мати стійку гінекомастію.

Скільки триває гінекомастія у підлітків?

Гінекомастія може тривати кілька місяців або кілька років під час статевого дозрівання. Воно починається під час раннього статевого дозрівання і може згаснути в середньому підлітковому віці. Зазвичай груди зменшуються протягом шести місяців-двох років.

Що викликає гінекомастію у підлітків?

Коливання рівня гормонів (естрогену та тестостерону) у підлітковому віці є основною причиною гінекомастії у підлітків. Під час цих коливань підвищений рівень естрогену може спричинити збільшення грудей. Пубертатна гінекомастія є переважно фізіологічним явищем. Патологічна гінекомастія зустрічається рідко і виникає внаслідок абсолютного або відносного надлишку естрогену.

У деяких підлітків із ожирінням може розвинутися гінекомастія через накопичення жирової тканини замість залозистої тканини в грудях . Це називається псевдогінекомастією (помилковою гінекомастією), яка не залежить від статевого дозрівання та пов’язаних з ним гормональних змін.

Які симптоми гінекомастії?

Гінекомастію у підлітків можна визначити за збільшенням однієї або обох грудей. Це може початися як невелика шишка під соском. Також може бути чутливість грудей.

Наступні симптоми можуть бути присутніми, якщо збільшення грудей викликано негормональними причинами.

Виділення із сосків.
Кровотеча.
Масталгія (біль у грудях).

Як діагностується гінекомастія

Фізичний огляд є основним методом діагностики. Педіатр може перевірити історію хвороби підлітка та запропонувати будь-який із наведених нижче тестів для підтвердження гінекомастії:

УЗД молочних залоз.
Аналізи сечі.
Біопсія тканин молочної залози.
Мамографія молочної залози.
Аналізи крові для перевірки гормонального дисбалансу та профілю печінки.

Лікування гінекомастії

Гінекомастія у підлітків зазвичай зникає через кілька місяців або кілька років. Якщо збільшення сталося через статеве дозрівання , лікування не може бути рекомендовано. Однак, якщо виявлено сильний гормональний дисбаланс, ендокринолог може запропонувати гормональну терапію.

Якщо гінекомастія спричинена іншими причинами, лікування може залежати від причини та може включати:

Втрата ваги.
Нові ліки (залежно від хвороби).
Припинення або зміна попереднього лікування.
Операція зі зменшення грудей.

Доброякісна гінекомастія внаслідок гормональних змін не викликає ускладнень. Однак підлітки з гінекомастією можуть зіткнутися з емоційними проблемами. Підвищена самосвідомість щодо своєї зовнішності може змусити підлітка пропускати школу та світські заходи. Це може навіть вплинути на їх психічне здоров’я. Крім того, підлітки з гінекомастією можуть часто вибирати вільний одяг, щоб приховати свою статуру. Ці постійні думки про збентеження можуть призвести до тривоги та депресії, які потребують лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Гінекомастія у підлітків, причини, ознаки, лікування, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, дієта, підлітки, гінекомастія, груди, дозрівання, статеве дозрівння


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому ва

Продукти, які потрібно їсти дітям і дорослим, щоб зміцнити імунітет до зими

Здоров'я | 10:00, 23.09.2023

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому важливо заздалегідь підготувати організм, щоб не захворіти.

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про

Як не можна лікувати нежить у дитини

Профілактика і лікування | 23:10, 22.09.2023

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про "лікування" нежитю у дітей. Оскільки з початком осені і відвідування дошкільних та шкільних закладів у малюків зростає кількість вологи в носі, радимо і вам ознайомитися з її рекомендаціями

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-як

Прості поради для дітей і дорослих, які допоможуть менше хворіти восени і взимку

Профілактика і лікування | 12:00, 22.09.2023

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-якому людному місці. Для підтримки імунітету ви можете дотримуватися простих щоденних звичок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: