10 ознак кислотного рефлюксу та ГЕРХ

Adoption
Date
  • 449 Переглядів
Кислотний рефлюкс — стан, при якому кислота зі шлунка надходить у стравохід і горло — надзвичайно поширене явище. Якщо ви відчуваєте кислотний рефлюкс час від часу, це просто називається гастроезофагеальним рефлюксом (ГЕР). Але якщо ви маєте справу з ним на хронічній основі (два дні або більше на тиждень), саме тоді він діагностується як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

6938_5e624dca9f854e1090561e2f.jpeg (21.47 Kb)


Ці потужні шлункові кислоти дуже необхідні, оскільки вони допомагають розщеплювати їжу, яку ви їсте, запускаючи процес травлення. Проблема виникає, коли ці кислоти не залишаються там, де повинні, що найчастіше спостерігається у хворих на рефлюкс після великої їжі та під час сну. Ймовірний винуватець цього? Слабкий або розслаблений нижній сфінктер стравоходу, крихітний клапан біля основи стравоходу відкривається, коли це не повинно бути, дозволяючи шлунковій кислоті просочуватися вгору.

Багато речей можуть підвищити ризик розвитку кислотного рефлюксу, включаючи ожиріння, вагітність, куріння, алкоголь, вік, певні ліки або наявність грижі стравохідного отвору діафрагми.

Кислотний рефлюкс не завжди має помітні симптоми, але майже всі ми відчуваємо його час від часу у вигляді печії. Але рефлюкс також може викликати менш очевидні симптоми. Захворювання може бути складним і не завжди є відповіддю на проблеми зі здоров’ям або дивне відчуття в горлі.

Не знаєте, з чим маєте справу? Попереду найпоширеніші (і незвичайні) ознаки кислотного рефлюксу, які виходять далеко за межі нападів печії.

1. Біль у грудях, особливо після їжі
Так, це кліше, що люди помилково приймають печію за серцевий напад, але в цьому є правда. Незвичайно побачити когось у відділенні невідкладної допомоги з жахливим болем у грудях, думаючи, що це серцевий напад, хоча насправді це рефлюкс.

Трапляється й навпаки — іноді з трагічними наслідками. У когось серцевий напад, але вони не йдуть до лікарні швидкої допомоги, оскільки вважають, що це розлад травлення.

Типові симптоми серцевого нападу включатимуть стиснення або тиск у грудях, руках або шиї, що не виникає при рефлюксі чи ГЕРХ. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до лікаря.

2. Багато слини
Якщо ваш рот наповнений слиною після їжі або перекусу, це часто є показником кислотного рефлюксу.

3. Проблеми з диханням або хрипи
Якщо ви відчуваєте проблеми з диханням, особливо якщо це погіршується вночі, коли ви лежите в ліжку, виною може бути рефлюкс.

Коли ви лежите, кислота, що вимивається в стравохід, може викликати рефлекс, який викликає хрипи. Кислота також може потрапляти в дихальні шляхи і викликати пряме подразнення, тому ви можете прокинутися, задихаючись і кашляючи.

4. Регургітація
Іншою ознакою рефлюксу, є відчуття, що їжа повертається після того, як ви поїли. Це не те ж саме, що блювота — це більше схоже на те дивне відчуття, що щось повзе з горла до задньої частини рота.

5. Гіркий смак
Шлунковий сік або рідина, які проникають у стравохід, також можуть залишати кислий або гіркий присмак у горлі. Якщо їжа викликає гіркий смак у роті, причиною може бути кислотний рефлюкс.

6. Відчуття клубка в горлі
Постійне відчуття клубка в горлі насправді може бути ознакою хронічного рефлюксу, особливо в поєднанні з іншими симптомами в цьому списку. Однак це не завжди є симптомом рефлюксу, і «пил або подразники» можуть бути причиною відчуття грудки або постійного прокашлювання горла.

7. Часта відрижка
Як і регургітація, часта відрижка є ознакою того, що їжа може повертатися до стравоходу. Хронічна відрижка також може бути спричинена збільшенням ковтання, пов’язаним із ГЕРХ.

8. Утруднене або хворобливе ковтання
Рефлюкс може спричинити звуження горла через пошкодження та рубці, тому їжа фактично затримується на своєму шляху. Може виникнути відчуття, ніби у вашої їжі виросли кігті, і вона дряпає вам горло, коли вона спрямовується до шлунка, тому ковтання буде набагато болючішим або складнішим, ніж повинно бути.

9. Нудота
Рефлюкс може спричинити нудоту, оскільки стан коріниться у вашій травній системі. Хронічна нудота не обов’язково пов’язана з кислотним рефлюксом, але це одна з найпоширеніших ознак.

10. Біль у горлі та кашель
Біль у горлі, кашель і захриплість можуть бути спричинені станом, який називається ларингофарингеальний рефлюкс, який виникає, коли шлункова кислота досягає горла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кислотний рефлюкс, ГЕР, ГЕРХ, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, рефлюкс, відчуття, печіння, печія, відрижка, проблеми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Хтось колись пожартував, що немає здорових людей, є недообстежені. Що ж, це сумна правда. У більшості жінок є свої

Ерозія, кіста, порушення менструального циклу - найчастіші проблеми жіночого здоров'я

Хвороби | 08:30, 21.04.2024

Хтось колись пожартував, що немає здорових людей, є недообстежені. Що ж, це сумна правда. У більшості жінок є свої "хворобливі" місця. І часто вони не дають нам комфортно жити своє життя. Так, сьогодні говоримо про збій менструального циклу, ерозію і

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, т

Як допомогти дитині при енурезі?

Хвороби | 00:30, 21.04.2024

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, так і через психологічне здоров'я. І батьки тут відіграють важливу роль. А точніше - їхня реакція на

Діагноз

Прості методу захистити себе і рідних від раку

Хвороби | 11:20, 20.04.2024

Діагноз "рак" - це велике потрясіння як для самого хворого, так і для його близьких. Проте, це не вирок. Сучасна медицина має багато методів для боротьби з недугою. А якщо ви здорові, але боїтеся захворіти, у нас є кілька порад.

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Стало відомо, як дітям і дорослим перемогти алергію на кішок

Алергія | 10:30, 20.04.2024

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Чому ви почуваєтеся втомленими, навіть якщо спите достатньо?

Здоров'я | 09:30, 20.04.2024

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не

Симптомом якої хвороби може бути посмикування ока?

Хвороби | 08:30, 20.04.2024

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не має зв'язку із серйозними недугами.

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприй

Медики знайшли негативний вплив парацетамолу на дітей і дорослих

Хвороби | 07:40, 20.04.2024

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприйняття.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: