ТОП зимових хвороб та їх профілактика

Adoption
Date
  • 183 Переглядів
Ми зібрали найпоширеніші зимові недуги та поради як їх подолати.

2841_klepus-1.png (368.55 Kb)


1. Застуда

Застуда — інфекційне захворювання вірусного походження, що уражає верхні дихальні шляхи. Звичайну застуду із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів. Лікування симптоматичне. Профілактика застуди дуже проста:

Уникайте близького контакту з хворим;
Мийте руки.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо у приміщенні перебуває хворий.

2. Астма

Холодне повітря може посилити симптом астми. Люди, які хворіють на астму, мають бути особливо обережними взимку. Намагайтесь залишатися вдома у холодні вітряні дні або прикривайте ніс та рот теплим шарфом.

Докладніше про астму читайте тут.

3. Біль в суглобах

Багато людей, які стаждають на артирит, скаржаться на посилання болю взимку. Дослідження не виявили зв’язку між холодом та посиленням болю суглобів. Скоріше за все зимою люди відмовляються від прогулянок, частіше порушують дієту та іноді почуваються пригніченими. Це може спричинити погіршення самопочуття та посилення болю.

Нагадуємо, що варто дотримуватись здорового способу життя цілий рік.

4. «Застуда на губах»

Існує міф, що «застуда на губах» виникає внаслідок переохолодження або стресу. Насправді, «застуду на губах» спричиняє герпесвірус (ГВЛ). Більшість людей заражаються ГВЛ у віці до 5 років від батьків чи інших дітей. Тригером загострення може бути холод, ультрафіолет, механічне пошкодження нерву, тимчасове чи постійне порушення імунітету. Для профілактики герпесу на губах варто дотримуватись стандартних гігієнічних правил, а також вести здорових спосіб життя.

5. Стенокардія

Стенокардія або серцевий напад, як звикли називати цей стан пацієнти, може перерости в інфаркт міокарда. Серцеві напади частіше трапляються взимку. Це виникає тому що холод сприяє підвищенню артеріального тиску та збільшує навантаження на серце. Серцевий напад виникає через невідповідності між підвищеною потребою серця в кисні і можливістю його доставити через звужені серцеві судини. Тобто серце не отримує достатньо кисню.

Тому важливо взимку одягатися на вулицю тепло, а в приміщенні забезпечити комфортну температуру (не менше 18°C).

6. Хвороба Рейно

Хвороба Рейно – це порушення кровообігу, яке виникає внаслідок різкого звуження судин, переважно пальців рук та ніг. Першим симптомом хвороби Рейно є різка зміна кольору шкіри кінцівок, особливо пальців рук та ніг: впродовж кількох хвилин вони бліднуть, потім синіють. У ці частини тіла потрапляє недостатня кількість крові. Cимптоми зазвичай проявляються під час перебування на холоді та в стресові ситуації.

Коли людина відчуває холод, організм намагається зберегти тепло, особливо навколо найважливіших органів, що розташовані у центральній частині тіла. Таким чином, організм починає постачати меншу кількість крові до кінцівок.

Ще один симптом хвороби Рейно – спазм артерій пальців, що стає причиною оніміння та сильної болі в уражених кінцівках. Коли кровопостачання відновлюється, уражена частина тіла починає червоніти, відчувається пощипування або печіння.

Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, зверніться до лікаря. Також подбайте, щоб вам було тепло. Одягайте взимку рукавиці, тепле і комфортне взуття.

Не куріть, не вживайте кофеїн, більше рухайтесь. Фізична активність відіграє надзвичайно важливу роль, адже покращує кровообіг.

Дуже важлива фізична активність: більше рухайтесь. Це покращить кровообіг і настрій, а також зменшить стрес.

7. Грип

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з ризиком тяжких ускладнень та навіть смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка може за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

В зимовий період традиційно спостерігається епідемічний підйом захворюваності на грип. Симптоми грипу: раптовий початок недуги, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, іноді— блювота і діарея.

Дуже важливо не займатись самолікуванням, а звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Щорічна вакцинація проти грипу зменшує ризик захворіти на грип, подальших серйозних ускладнень та можливої госпіталізації. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, взимку, особливо, виникає, мікробів, губах, внаслідок, більше, важливо, грип, застуда, суглоби, герпес


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Стафілококові інфекції є продуктом бактерії стафілокока, яка мешкає на шкірі людини, але може спричинити серйозні медичні проблеми, якщо потрапить під

Як відрізнити прищі акне від стафілококових висипань?

Профілактика і лікування | 23:00, 29.06.2022

Стафілококові інфекції є продуктом бактерії стафілокока, яка мешкає на шкірі людини, але може спричинити серйозні медичні проблеми, якщо потрапить під поверхню та заражає кров. Ці інфекції пов’язані з акне, що розвиватися в обох напрямках – іноді при

Важливо розуміти, що це не зовсім захворювання, це синдром ацетонурії. Іншими словами, це комплекс симптомів, які можуть виникати за різних станів або

Як збити ацетон у дитини в домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 28.06.2022

Важливо розуміти, що це не зовсім захворювання, це синдром ацетонурії. Іншими словами, це комплекс симптомів, які можуть виникати за різних станів або супроводжувати деякі захворювання у дітей. Його розвиток пов’язаний з особливостями обміну речовин

Хвороба Гоше є результатом накопичення певних жирових речовин у певних органах, зокрема в селезінці та печінці. Це призводить до збільшення цих органі

Хвороба Гоше: симптоми, причини, ускладнення

Хвороби | 23:00, 27.06.2022

Хвороба Гоше є результатом накопичення певних жирових речовин у певних органах, зокрема в селезінці та печінці. Це призводить до збільшення цих органів і може вплинути на їх роботу.

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Чи може підніматись температура в дитини при алергії?

Алергія | 10:00, 27.06.2022

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Візуальне сприйняття визначається як здатність ока сприймати інформацію та інтерпретувати її. Це не просто бачення, а перетворення візуальних образів

Проблеми зорового сприйняття у дітей

Дитина | 09:00, 27.06.2022

Візуальне сприйняття визначається як здатність ока сприймати інформацію та інтерпретувати її. Це не просто бачення, а перетворення візуальних образів в інформацію, яку мозок може запам’ятати, організувати, розпізнати та використати. Це дозволяє дітям

Кожен раз, коли дитина скаржиться на проблеми з самопочуттям, батьків охоплює внутрішня тривога. Не виключення, коли у дитини болять коліна. Чому малю

Чому в дитини часто болять коліна?

Дитина | 07:00, 27.06.2022

Кожен раз, коли дитина скаржиться на проблеми з самопочуттям, батьків охоплює внутрішня тривога. Не виключення, коли у дитини болять коліна. Чому малюк може часто скаржитись на такий симптом?

Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв. Зап'ястний тунель - це вузький прохід, оточений кістками і зв'язками на долонній ст

Тунельний синдром зап'ястя: причини

Профілактика і лікування | 00:30, 24.06.2022

Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв. Зап'ястний тунель - це вузький прохід, оточений кістками і зв'язками на долонній стороні кисті. Коли серединний нерв стискається, симптоми можуть включати оніміння, поколювання та сла

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: