Дитячі хвороби. Головний біль

Adoption
Date
  • 4517 Переглядів
Головний біль у дітей є таким же звичайним явищем, як і у дорослих, і має також багато причин.
Температура та сильні емоції (хвилювання, страх, збудження, смуток і різні переживання) складають дев'яносто п'ять відсотків всіх випадків головного болю.

Менш загальними причинами є високий кров'яний тиск (гіпертонія), травми голови (струс), пухлини та інфекції мозку (менінгіт, енцефаліт), кровотеча всередині черепа, синусити, очна напруга, психіатричні проблеми (в тому числі епілепсія).

Діагноз

Визначення діагнозу залежить частково від ретельного детального вивчення історії хвороби та від реакції організму на медичні препарати. Зазвичай головний біль, який проходить після парацетамолу, не є серйозний.

Мігрень. Дитина, у якої бувають мігрені, зазвичай має сімейну історію хвороби даного захворювання. Головний біль часто супроводжується нудотою і блювотою. Мігрень триває годинами і зазвичай слабо реагує на парацетамол.

Гіпертензія. Пульсуючий біль трапляється при головному болю, асоційованим з гігіпертензією. Дитина може потіти і ставати блідою або червоніти, серце і пульс «колоти». Парацетамол у цьому випадку не допомагає зовсім.

Струс. Струс визначається з історії хвороби та певним супутнім ознаками.

Пухлина, інфекції, внутрішньочерепна кровотеча. Головний біль, пов'язаний з цими захворюваннями, визначається як сильна і часта. Блювання та інші неврологічні ознаки (візуальні проблеми, дизоріентація, втрата рівноваги і іноді температура) розвиваються.

Синусити. Коли у дитини синусит, ніс закладений або тече, присутні й інші ознаки алергічного риніту або інфекції. Полегшення можуть принести антигістаміни або носові краплі.

Очна напруга. Головний біль від напруги очей ніколи не буває під час сну або пробудження. Він супроводжується читання або переглядом телепередач.

Психіатричні проблеми. Проблеми поведінки також присутні, коли головний біль викликаний психіатричними причинами. Головний біль часто буває у верхівці голови або може поширитися на всю голову, що не характерно при інших формах головного болю.

Домашнє лікування

Спробуйте застосувати антигістамінні препарати або носові краплі. Вкладіть дитину в темну кімнату. Постарайтеся усунути психологічний тиск на дитину в сім'ї або в школі. Якщо головний біль триває, зверніться до Вашого лікаря.

Запобіжні заходи

Раптовий сильний головний біль - особливо з температурою, знемогою, сильною блювотою, втратою орієнтації або ригідною потилицею - може означати важке захворювання. Необхідна термінова компетентна, професійна порада. Головні болі, які повертаються з наростаючою частотою і складністю, можуть бути серйозними. Потрібно терміново звернутися до Вашого лікаря.

Головні болі з іншими неврологічними ознаками майже завжди серйозні і також вимагають звернення до лікаря. Дослідження причини головного болю може бути простим або дуже складним, але діагноз залежить головним чином від точної історії хвороби. Прослідкуйте, де присутня біль, її тривалість, час доби, обставини, які спровокували, супутні симптоми у відповідь на застосування лікарських засобів. Про все це повідомте Вашому лікарю.

Медичне лікування

Ваш лікар може виконати повне фізичне обстеження Вашої дитини, можливо вимірювання кров'яного тиску і обстеження очей (після неврологічного обстеження).

Способів обстежити дитину багато, і вони диктуються історією хвороби і попередніми обстеженнями.

Може також знадобитися консультація з невропатологом, отоларингологом або психіатром. Ваш лікар може прописати діагностичні випробування антімігреневих препаратів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: головний біль, хвороби, дитина, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Які причини викликають спрагу?

Чому дитина п'є багато води вночі

Дитина | 13:00, 06.03.2020

Які причини викликають спрагу?

П'ять причин того, що дитина постійно хворіє

Хвороби | 12:00, 25.02.2020

Чи є якісь загальні фактори?


Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається

Про яку небезпечну хворобу може свідчити дитячий лунатизм

Хвороби | 13:00, 22.02.2020

Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається


Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Отит чи алергія: як розпізнати захворювання вух

Хвороби | 18:00, 25.01.2020

Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: