Чому так важливо говорити з підлітком про секс

Adoption
Date
  • 678 Переглядів
Це доволі делікатна тема.

0068_st.jpg (24.74 Kb)


Підлітковий вік – перехідний етап розвитку між дитинством і дорослістю. Підлітковий період умовно поділяють на три періоди. Це препубертатний (11–12 років), або підготовчий період, власне пубертатний період (12–14 років), протягом якого проходять основні процеси статевого дозрівання, і постпубертатний період (15–17 років), під час якого організм досягає повної біологічної зрілості.

Формування статевого потягу (лібідо) — важливий крок у психосексуальному розвитку, про це ще говорив «батько психоаналізу» Зигмунд Фрейд. Статевий потяг як правило проходить у три послідовних етапи: формування платонічного, еротичного та сексуального компонентів.

У процесі формування платонічного компонента в підлітків виникає бажання спілкуватися, дружити з особами протилежної статі.

Формування еротичного компонента наповнює підлітка новими емоціями і відчуттями. З’являється бажання фізичного контакту з об’єктом симпатії, а саме: торкнутися, обійняти, поцілувати тощо — такі фантазії еротичного змісту є природніми для підлітка.

На етапі формування сексуального компонента статевого потягу юнак чи дівчина бажають отримувати задоволення від інтимної близькості.

Варто пам’ятати, що статеве виховання повинно відбуватися не в пік пубертатного періоду, а протягом всього життя дитини. Батьки мають виховувати сексуальну, інтимну обізнаність дитини змалечку, звичайно, враховуючи вік дитини наприклад, дитина 3-х років має чітко знати свою стать, гендерну роль, відмінність протилежної статі і тд. В підлітковому віці, дитина має володіти необхідними знаннями про статеве життя, що забезпечить безпечну поведінку.

Сучасні підлітки, які не мають необхідних знать про сексуальне життя та його наслідки, сприймають ризики щодо здоров’я, наслідки небезпечної поведінки досить абстрактно. Найабстрактнішим ризиком для молоді – є ризик захворіти ВІЛ–інфекцією, здебільшого молодь недооцінює небезпеку через відсутність достатньої інформації. Підлітки вважають, що саме з ними нічого небезпечного статися не може. Наприклад, багато дівчат та юнаків не розуміють те, що навіть один статевий акт може призвести до інфікування ВІЛ. Тому слід приділяти багато уваги сексуальному вихованню молоді. Юнак та дівчина мають розуміти, що ризик інфікування ВІЛ можливо звести до мінімуму, якщо утримуватися від статевих стосунків у підлітковому віці, а дорослим мати статеві стосунки лише з одним постійним, надійним партнером.

Важливою умовою становлення гармонійної особистості є формування у дитини (відповідно до її віку) статево-рольової позиції, і роль сім’ї тут має провідне значення. Тому, батькам не слід чекати, поки діти самі почнуть ставити запитання про секс, оскільки підлітки, зазвичай не запитують, а шукають відповідь самостійно від однолітків, старших друзів та інтернету, а інформація з цих джерел, найчастіше має викривлений характер, що може призвести до проблем із здоров’ям та навіть життям.

Якщо батьки не можуть дати достатню інформації, в такому випадку слід звертатися до спеціаліста (психолога, педагога, лікаря), який зможе надати інформацію відповідно віку дитини та проконсультувати батьків з питань статевого виховання. Про це пише Одеський обласний центр громадського здоров'я.

Результатом статевого виховання має стати особисте уявлення дитини про моральні та соціальні норми статевої поведінки у різних сферах життя. Отримавши інформацію щодо наслідків небезпечної поведінки, підліток може зробити вибір, який стане не лише запорукою щасливого життя, а й врятує його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: секс


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після народження малюка мамі потрібен догляд не менше, ніж немовляті. Адже післяпологова депресія - не міф і якщо близкі люди не бюуудуть підтримувати

Психолог розповіла, як мама може стати загрозою для новонародженої дитини

Дитина | 09:30, 22.04.2024

Після народження малюка мамі потрібен догляд не менше, ніж немовляті. Адже післяпологова депресія - не міф і якщо близкі люди не бюуудуть підтримувати породіллю, це може погано закінчитися.

Як тільки у батьків народжується маля, вони  прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітн

Як розпізнати аутизм у дитини?

Хвороби | 00:30, 22.04.2024

Як тільки у батьків народжується маля, вони прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітними перші ознаки аутизму.

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама

Чи можливо перемогти коліки у немовлят?

Немовля | 12:10, 21.04.2024

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама "сидить" на строгій дієті, а інші ніколи їх і не мають, не зважаючи на те, що їсть породілля на грудному вигодовуванні? І чи можливо "вилікувати" цю проблему у немовлят?

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді

Коли батькам потрібно хвилюватися через вагу дитини?

Дитина | 11:20, 21.04.2024

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді "розбавляючи" його смаколиками. Проте, є бабусі і дідусі, які обожнюють тішити малечу чимось смачненьким,

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна

Як правильно витягнути кліща з тіла дорослого чи дитини?

Здоров'я | 10:30, 21.04.2024

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна "підхопити", гуляючи за містом, десь на природі. Навіть на дитячому майданчику, де є кущі чи трава, або дерева, можуть бути ці кровопивці. І перше й головне завдання батьків після кожної прогуля

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що суч

Чи не може нашкодити апельсиновий сік в дитячому меню?

Дитяче харчування | 09:30, 21.04.2024

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що сучасні діти не завжди сприймають за позитивні якості. Тож ми вирішили вияснити, чи може апельсиновий с

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: