Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Adoption
Date
  • 1252 Переглядів
Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

7215_dsc_0210-1024x678.jpg (35.17 Kb)


Дослідження показало, що такий підхід до навчальної програми дитячого садка також підвищує радість дітей від навчання та задоволення вчителів від навчання, а також зменшує залякування, остракізм однолітків і виснаження вчителів.

«Перш ніж діти зможуть довго сидіти, вбираючи інформацію, як це традиційно подають у школі на лекціях, їм потрібно дозволити бути активними та заохотити вчитися на практиці», — сказала доктор Адель Даймонд, провідний автор дослідження, професор кафедри психіатрії Університету Британської Колумбії та канадської кафедри когнітивної нейронауки розвитку. «Справді, люди будь-якого віку вчаться краще, роблячи щось, ніж коли їм говорять».

За допомогою рандомізованого контрольованого дослідження Даймонд та її колеги проаналізували ефективність навчальної програми під назвою «Інструменти розуму» (Tools of the Mind). Навчальна програма була представлена бажаючим вихователям дитячих садків і 351 дитині з різним соціально-економічним становищем у 18 державних школах у шкільних округах Ванкувера та Суррея.

Інструменти дослідження були розроблені в 1993 році американськими дослідниками Оленою Бодровою і Деборою Леонг. Його основоположний принцип полягає в тому, що соціально-емоційний розвиток і вдосконалення самоконтролю є такими ж важливими, як навчання академічним навичкам і змісту. Програма наголошує на ролі соціальної драматичної гри у формуванні виконавчих функцій, що включає такі навички, як самоконтроль і вибіркова увага, оперативна пам’ять, когнітивна гнучкість, міркування та планування.

Навички виконавчої діяльності необхідні для навчання і часто тісніше пов’язані з готовністю до школи, ніж коефіцієнт інтелекту (IQ). Це випробування є першим, яке показує переваги навчальної програми, що наголошує на соціальній грі для виконавчої діяльності в реальному світі.

Вчителі повідомили про більшу поведінку допомоги та більше почуття спільності на уроках. Наприкінці навчального року вчителі повідомили, що все ще почуваються енергійними та схвильованими щодо навчання, тоді як вчителі контрольної групи були виснажені.

«Мені приємно спостерігати за величезним прогресом, якого досягли мої учні в письмі та читанні. У мене ніколи не було стільки учнів, які писали два-три речення до кінця дитячого садка», — сказала Сьюзан Кочан, вчитель у Ванкувері. «Мені також було приємно спостерігати за тим, як учні з таким захопленням приходили до школи та навчалися. Їм так подобалися всі заняття, які ми проводили, що багато учнів не хотіли пропускати школу, навіть якщо були хворі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги:


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли ч

Чи можна виганяти дитину з дому, якщо їй вже виповнилося 18 років?

Сімейні справи | 02:00, 30.09.2023

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли чадо чарівним чином має перетворитися в самодостатню та успішну людину. Але життєві реалії можуть пок

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Чому дуже важливо давати дитині право на помилку?

Мама | 07:30, 29.09.2023

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на

Якщо дитина хамить дорослим

Дитина | 06:20, 29.09.2023

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на дитину. Розповідаємо, що батьки роблять неправильно.

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають

«Як тобі не соромно?» Якими виростають діти, котрі часто чують ці слова?

Виховання | 02:00, 29.09.2023

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають з засоромлених дітей, відчувають себе некомфортно і мають труднощі в житті. Які саме?

Як впливає на сина любляча мама?

5 цікавих фактів про зв'язок між мамою і сином

Мама | 00:35, 29.09.2023

Як впливає на сина любляча мама?

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно ро

Що робити, якщо дитина сильно плаче?

Дитина | 08:20, 28.09.2023

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно робити насправді?

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримува

«Нестерпні» матері виховують успішних доньок

Мама | 07:30, 28.09.2023

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримували більш високі зарплати в порівнянні з тими, кому в дитинстві все дозволяли. Дівчата, яких в дитинс

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: