Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Adoption
Date
  • 587 Переглядів
"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у складній динаміці". Ось 9 найбільш типових помилок, яких припускаються прийомні батьки, і поради, як їх уникнути.

0771_yuyu.jpg (65.79 Kb)


Ви намагаєтеся стати "найкращим" батьком

У багатьох випадках прийомні батьки хочуть, щоб діти одразу почали їх любити. Тому вони намагаються завоювати любов, купуючи подарунки, у всьому потураючи їх примхам і порушуючи правила взаємин з дітьми. Ця тактика є дуже шкідливою і не принесе користі. Поступаючись дітям у будь-яких їх забаганках, ви підриваєте основу відносин "батько-дитина". Знайти взаємозв'язок з дітьми можна лише через спільну діяльність, ділячись з ними власним досвідом. Здійснюйте разом прогулянки на велосипедах, посадіть грядку квітів або приготуйте вечерю. Спробуйте робити щось разом принаймні 1 раз на місяць, і ви побачите результат.

Ви хочете миттєво створити щасливу родину

Досвідчені психологи вважають, що знадобиться не менше 7 років, щоб люди у прийомній родині стали цілісною системою. А багато дорослих вважають, що оскільки вони разом, то вони вже є родиною, і поводяться неправильно. Ви повинні заробити, щоб вас прийняли у родину.

Ви дозволяєте прийомним дітям бути грубими з вами

Діти часом не можуть прийняти появу прийомного батька і поводяться з ним (або з нею) нешанобливо. Однак, багато прийомних батьків миряться з такою поведінкою, тому що, знову ж таки, вони сподіваються таким чином завоювати любов своїх пасинків і падчерок. Потрібно сприймати дитячий критицизм спокійно, але не дозволяти принижувати себе.

Ви берете на себе роль батька одразу

Намагайтеся брати участь у житті прийомних дітей, не порушуючи кордонів. Будьте турботливим, відповідальним дорослим, таким, як любляча тітка, дядько, як бабусі і дідусі. Ви можете діяти як повноправний батько лише тоді, коли ваші прийомні діти збираються зробити щось безповоротно дурне або небезпечне, а навколо немає нікого, крім вас, щоб зупинити це. Але ви не повинні поводитися як батько у будь-який інший час. Це особливо важливо, коли рідні батьки беруть активну участь у житті дітей. Це особливо стосується тих родин, де батьки живі і є розлученими, але при цьому спілкуються зі своїми дітьми.

Ваші особисті очікування можуть бути занадто високими

Прийомні батьки можуть відчувати величезну напругу, бажаючи, щоб у них усе вийшло добре і щоб не виправдати такі соціальні стереотипи як "зла мачуха" або "злий вітчим".

Ви лаєте вголос другого з батьків за присутності дитини

Коли аліменти запізнюються або коли ваш колишній чоловік знову пропускає шкільний спектакль, ви сповнені гніву і вас тягне висловитися з цього приводу. Не робіть цього! "Мовчання зміцнить ваш зв'язок з вашими дітьми і пасинками, тому що інакше вони будуть відчувати, що власним гнівом ви змушуєте їх зробити вибір між батьками, а для них це важко", говорить психотерапевт Крістіна Стейнорт, яка працює з розлученими родинами й прийомними батьками у Санта-Барбарі, Каліфорнія. Якщо це можливо, зберігайте дружні стосунки зі своїми колишніми. Беріть участь у житті дітей разом: відвідуйте шкільні вистави та змагання, випускні, проводьте по черзі з ними канікули, доглядайте під час хвороби.

Ви не даєте вашим пасинкам залишитись сам на сам з рідним батьком

Найтиповіша помилка, якої припускаються навіть ветерани руху прийомних батьків, полягає у тому, що ви не даєте дітям залишитись сам на сам зі своїм рідним батьком, тобто вашим новим чоловіком. І це часто відбувається тому, що прийомні батьки відчувають загрозу з боку відносин своїх "половинок" зі своїми дітьми, кажуть психологи. "Справжній батько має спільну історію зі своїми дітьми, якої мачуха або вітчим не мають, ‒ каже Стейнорт, ‒ а це часто призводить до виникнення почуття невпевненості і заздрощів з боку нового партнера".

Але дозволяти їм спілкуватися наодинці дуже важливо. Коли ви заохочуєте їх спілкування, ви надсилаєте сигнал, що між вами та дітьми немає суперництва за його (її) увагу і любов. А це показує, що ви дійсно хочете бачити їх щасливими.

Ви виключаєте з пріоритетів ваші особисті відносини з чоловіком

Багато пар ігнорують свої особисті відносини на користь зміцнення сім'ї і відносин дітей та прийомного батька. Це неправильно. Найбільший виграш для дітей, якщо вони бачать приклад здорових і гармонійних відносин дорослих. "Витрачати багато енергії, щоб допомогти прийомним батькам і дітям почати любити один одного, не настільки необхідно, як створювати атмосферу, у якій відносини дорослої пари будуть зростати і розвиватися гармонійно", ‒ пояснює Стейнорт. Вона підкреслює важливість того, що у пари має бути також особистий час для спілкування одне з одним. Запрошуйте няню хоча б раз на місяць, щоб піти кудись удвох. Це покаже дітям, що відносини чоловіка і дружини не менш важливі, ніж відносини дітей і батьків.

Ви ображаєтеся, коли діти вважають "реального батька" кращим за вас

Під час великих родинних збіговиськ: весіль, хрестин, і сумних подій, таких як хвороби і похорон, прийомний батько може відчути себе зайвим і чужим. Не сприймайте це у якості особистої образи. "Ви повинні знати, що часто пасинки (падчерки) ‒ незалежно від віку — можуть відчувати тиск з боку своїх реальних батьків, щоб зменшити вашу роль у сімейних подіях, ‒ говорить Стейнорт. — Продемонструйте їм свою підтримку, не беручи до увати таке ставлення до вас. Не беріть участь у грі "Ви повинні любити мене більше". Життя усіх розставить по їх реальних місцях".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, прийомні батьки, мачуха


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: