«Після трьох вже пізно»: в якому віці слід активно розвивати дитину?

Adoption
Date
  • 165 Переглядів
Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого малюка. Не вміючи вибрати «золоту середину», вони кидаються з однієї крайності в іншу, то надаючи чадам повну свободу, то «закручуючи гайки» до межі.

26_pislya_3_rozvivati_koli.jpg (28.21 Kb)

Зрозуміло, що вирішувати, чи дійсно ранній розвиток вже необхідний дитині, вирішувати кожному з батьків самостійно, тим більше що у фахівців і донині думки з цього питання розходяться кардинально. Ми зі свого боку пропонуємо звернути увагу на книгу, присвячену даній темі і покликана допомогти вам зробити правильний вибір інтуїтивно.

«Після трьох вже пізно» - одна з таких «підказок». Вона написана в 1971 році, її автор - один із засновників корпорації Sony, японський інженер Масару Ібука.

В основі книги - ідея про те, що діти з народження дуже допитливі і пізнають світ набагато активніше, ніж дорослі. Ібука пропонує навчити дитину корисним навичкам в тому віці, коли йому це дається найлегше, тобто, з народження і до трьох років.

«Дитині у віці до трьох років неважко вивчити те, що його цікавить і вас не повинно турбувати кількість енергії і сил, витрачених при цьому», - пише Ібука.

«Зовсім необов'язково робити щось особливе, щоб сприяти ранньому розвитку вашої дитини. Найкраще для початку - створити гармонійні відносини між чоловіком і дружиною і приємну психологічну атмосферу дому.

Ібука закликає батьків звернути увагу не на складність інформації, а на форму її подачі відповідно до інтересів дитини і природнього середовища - тобто, на гру. Наприклад, він вважає, що можна прищепити малюкові любов до музики, лише включаючи регулярно в фоновому режимі класичні твори. А вивчення іноземної мови почати з мультфільмів, які дивиться дитина, тільки включаючи їх на іншу мову.

По суті, Ібука каже, що найголовніше - це не упустити момент і закласти грунтовний фундамент в дуже ранньому віці, коли у малюка активізуються здатність до запам'ятовування, творчий потенціал і тяга до розвитку. І саме від батьків залежить, чи зможе дитина в майбутньому розвинути індивідуальний дар в певній галузі, оскільки, за твердим переконанням автора, «формування здібностей і характеру дитини визначаються не генами, а вихованням і навколишнім середовищем».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні відносини, сімейна психологія, книжкова полиця, виховання дитини, дитина, мама і малюк, поради батькам


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків,

Не називайте хлопчиків цими трьома іменами

Вибираємо Ім'я | 08:00, 03.12.2021

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків, які згодом можуть стати злими дорослими мужиками.

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні мо

Чому не можна робити з дитини генія?

Розвиток дитини | 07:00, 03.12.2021

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні можливості обмежені, а інтелектуальний розвиток має свої вікові межі. Зараз ми розповімо вам, чому пер

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати,

Як можна карати дитину без криків і образ

Дитина | 05:00, 03.12.2021

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати, коли їх одягають, дворічка реве на весь магазин, щоб йому купили іграшку.

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

Вибираємо ім'я малюкові за знаком Зодіаку: повітряна стихія

Дитина | 01:30, 03.12.2021

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і

Як розвивається дитина на 22 тижні вагітності

Дитина | 00:30, 03.12.2021

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і голос. Що ще відбувається на цьому терміні?

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з

Підліток та наркотики: як здогадатися і що робити

Дитина | 23:00, 02.12.2021

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з себе провину за нещастя. Не помітити таких явних змін у поведінці підлітка уважні та дбайливі батьк

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років

Підлітки та пубертат

Дитина | 14:00, 02.12.2021

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: