Вплив книг на психологію підлітків

Adoption
Date
  • 3371 Переглядів
Не підсовуйте підліткові книги на ваш смак: асортимент літератури досить широкий, і підліток повинен сам зрозуміти, що йому цікаво.

Коли ставлять запитання: "Скільки книжок ти прочитав в цьому?", Хочеться відповісти, що зовсім часу немає, я краще кіно подивлюся, в комп'ютерні ігри погуляю. Часу на прочитання книг зовсім не залишилося. А якщо повернутися хоча б на 15 років назад, тоді книги і були розвагою. У шкільній програмі присутні предмети, які називаються "українська література", "література народів світу"...

Дітей хочуть прищепити до книг, дати їм зрозуміти, що це дивовижний світ. Звідти можна черпати досвід, переживати різні ситуації разом з персонажем, думати, як би вчинив саме ти, якби потрапив у ситуацію свого героя, відчув пригоди у реальності.

Сучасних дітей складно посадити за підручники. У більшості випадків вони воліють читати лише заданий у школі матеріал, і бажано - в скороченні, а то й зовсім обмежуються критикою.

Звичайно, що всіх під одну гребінку гребти можна, є і такі підлітки, які люблять книги і фотоапарати. Можливо, цю любов прив'язали батьки або це усвідомлений вибір.

Деякі діти суміщають навчання, тренування, книги, і вони щасливі від цього. Багато хто говорить, що молодим дівчатам варто відмовитися від прочитання романів, це пояснюється тим, що вони будуть будувати собі чарівні замки з казковими принцами, а потрапляючи в реальність, де немає повітряних замків, вони можуть залишитися на самоті і знепритомніти від того, що відбувається. Або настільки захопитися головним героєм, красивим юнаком, що і зовсім в нього закохатися. Рекомендовано читати детективи, мовляв, вони розвивають мислення і виглядають більш реалістичною картиною того, що відбувається.

Не потрібно підсовувати підліткові книги на ваш смак, адже асортимент літератури досить широкий, і підліток повинен сам зрозуміти, що йому цікаво читати, а що його абсолютно не цікавить. Батьки в такому випадку, коли дізнаються про вподобаний жанр літератури, повинні порадити своїй дитині найкращі твори.

А ще краще, коли ви самі прочитаєте книгу і обговорите її з підлітком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Підліток, література, жанр, захоплення, герої


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як відівчити дитину малювати на шпалерах?

Дитина | 15:30, 14.01.2021

Кілька корисних порад для батьків маленьких художників.

Перш за все, ви повинні знати, що засоби для прання, якими ви перете

Як правильно прати дитячий одяг?

Дитина | 08:50, 14.01.2021

Перш за все, ви повинні знати, що засоби для прання, якими ви перете "дорослі" речі, категорично не можна використовувати при пранні дитячих!

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Правила прибирання, коли в квартирі є маленька дитина

Сімейні справи | 07:50, 14.01.2021

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Якщо ви не чули, що наші діти тепер можуть ходити до школи з 5ти років, то для вас буде цікавою наступна інформація.

Чи будуть ходити діти до школи з 5 років?

Школярі | 05:00, 14.01.2021

Якщо ви не чули, що наші діти тепер можуть ходити до школи з 5ти років, то для вас буде цікавою наступна інформація.

Слід ретельно вибирати посуд, з якого буде їсти ваш малюк.

Який посуд - небезпечний для здоров'я дитини?

Дитяче харчування | 07:50, 13.01.2021

Слід ретельно вибирати посуд, з якого буде їсти ваш малюк.

Дивно, але картопля в раціоні дітей - найкорисніший овоч. Він сприяє нормальній роботі серця, серцево-судинної і нервової систем. Бере участь в обміні

Плануємо раціон: Чи корисна картопля для здоров'я дитини?

Дитяче харчування | 05:00, 13.01.2021

Дивно, але картопля в раціоні дітей - найкорисніший овоч. Він сприяє нормальній роботі серця, серцево-судинної і нервової систем. Бере участь в обміні речовин, а також допомагає виводити з організму воду і сіль. Картопля не містить холестерин і жири.

Ці фрази краще не казати дитині, яка плаче

Дитина | 22:00, 11.01.2021

Усі діти плачуть. Хтось робить це часто, а хтось значно рідше. Але від деяких фраз батькам треба утриматись.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: