Медики розповіли, чим небезпечне веганство для дітей

Adoption
Date
  • 129 Переглядів
Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей веганська дієта — не найкращий вибір. Це показало нове дослідження вчених з Гельсінського університету (Фінляндія).

4758_4.jpg (41.04 Kb)


Фахівці встановили, що веганська дієта має великий вплив на метаболізм дітей. В них значно знижується рівень незамінних амінокислот, вітамінів D і A, а також "хорошого" холестерину.

Крім того, у веганській дієті відсутня докозагексаєнова кислота, яка дуже важлива для розвитку гормональної, імунної та нервової систем дитини.

Щоб з'ясувати, як дієта впливає на здоров'я дитини, дослідники вивчили раціон і метаболізм 40 здорових дітей (середній вік 3,5 роки) з дитячих садків Гельсінкі.

Маленькі учасники дотримувалися веганської, вегетаріанської або всеїдної дієти залежно від вибору їх сімей. Всі учасники — вегани дотримувалися веганської дієти з народження і протягом 13-50 місяців перебували на грудному вигодовуванні від матерів-веганів.

Вченими були ретельно розглянуті їх рівень харчового споживання, метаболічні біомаркери і статус мікронутрієнтів.

Результати дослідження показали, що в порівнянні з дітьми, які їли все, у дітей на веганській дієті істотно знижений рівень вітамінів D і A, попри те, що вони регулярно отримували добавки вітаміну D.

Також в них було менше ліпопротеїдів високої щільності ("хорошого" холестерину), незамінних амінокислот і докозагексаєнової кислоти.

"Наші результати показують, що вплив суворої дієти на здоров'я дітей не можна екстраполювати з досліджень на дорослих. Крім приймання вітаміну D, необхідно приділяти увагу адекватному споживанню вітаміну A і білка з різних джерел", — каже доктор Топі Ховінен, один з авторів дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: веганство для дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Вчені вияснили, який вид молока є більш корисним для дітей

Харчування | 12:10, 17.02.2024

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Що робити, якщо дитина погано їсть — поради батькам

Дитяче харчування | 08:30, 15.02.2024

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобают

Помилки батьків у режимі харчування дітей

Дитяче харчування | 07:40, 15.02.2024

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобаються на вигляд наступним способом.

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Дієтологи назвали точну добову норму цукерок для дітей

Дитяче харчування | 08:30, 14.02.2024

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйо

Вчені пояснили, чому не можна давати дітям локшину швидкого приготування

Харчування | 11:20, 13.02.2024

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйозних опіків, які можуть зажадати госпіталізації і навіть пересадки шкіри.

Діти часто повторюють звички своїх батьків, тому якщо любите починати ранок з ароматної кави, не дивуйтеся, коли ваше чадо попросить зробити йому мак'

Чому дітям не можна давати каву до 14 років?

Харчування | 07:40, 13.02.2024

Діти часто повторюють звички своїх батьків, тому якщо любите починати ранок з ароматної кави, не дивуйтеся, коли ваше чадо попросить зробити йому мак'ято або капучино. Однак знайомство дітей з напоєм, що бадьорить, краще починати з певного віку. Про

Коли дитина стає старшою і сідає за загальний стіл, батьки відчувають полегшення. Тепер не потрібно цілий день стояти біля плити і готувати кожному ок

Продукти, які не варто давати дітям до 5 років

Дитина | 12:10, 12.02.2024

Коли дитина стає старшою і сідає за загальний стіл, батьки відчувають полегшення. Тепер не потрібно цілий день стояти біля плити і готувати кожному окремий сніданок, обід і вечерю. Але залишається відкритим питання: чи все на загальному столі можна б

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: