Неочевидні ознаки обдарованої дитини, яких ви не помічаєте

Adoption
Date
  • 313 Переглядів
В середньому з 1000 дітей тільки одну можна назвати обдарованою. Рівень IQ цього вундеркінда, зазвичай, становить понад 140 балів. А надзвичайно обдарованим з рівнем IQ, рівним 175 і вище, так взагалі буде один малюк з 3 млн.

7197_5.jpg (40.2 Kb)

Виховувалися не тільки батьками, а й бабусями

Немовлята, яких виховують не тільки мами і тата, а й бабусі, більш уважні, сконцентровані і зосереджені.

Поки батько на роботі, мати крім догляду за дитиною займається і домашніми справами, тому не завжди може повноцінно приділити час малюкові. Тут-то і виручає бабуся, яка не проти пограти, почитати або помалювати з ним. Унаслідок більшої соціальної взаємодії у такої дитини зростає шанс стати успішнішою в майбутньому.

Народилися в холодну пору року

Дослідження показали, що серед людей, народжених з листопада по квітень, відсоток обдарованих більше, ніж серед тих, хто народився влітку. Пік припадає на лютий, спад — з червня по серпень.

Пильно спостерігають за оточенням у невідомій обстановці

У юних вундеркіндів з дитинства сильно розвинена настороженість по відношенню до малознайомих людей і речей. Спершу вони пильно спостерігають за об'єктом, а потім починають імітувати дії, які бачать.

Іноді це можна розцінити як сором. Сором'язливі діти уникають поглядів, боязні і всіма силами долають внутрішній дискомфорт. На відміну від них, обдаровані малюки в незнайомій обстановці вибирають місце, звідки можна за всіма споглядати, і мовчки вивчають те, що відбувається навколо.

Використовують іграшки не за призначенням

Зважаючи на свою допитливість, креативність і нетрадиційне мислення маленьким геніям нудно грати в прості ігри. Вони люблять ускладнювати правила, вважають за краще інтелектуальні та сюжетні ігрища, а їх винахідливість видно неозброєним оком.

Просто сидіти і збирати пірамідку нецікаво, розкласти колечка на столі в логічному порядку — інша справа. Налити в чашку воду з-під крану — нудьга смертна, занурити її в унітаз і спостерігати за тим, як вона наповнюється, — суцільна феєрія.

Вибирають більш старших дітей для спілкування

Серед старших і дорослих вони відчувають себе комфортно, переймають досвід і навчаються. На святкуванні дитячого дня народження ви швидше побачите вундеркінда, що розмовляє з дорослими за чашкою чаю, ніж грає в козаки-розбійники з натовпом малюків.

Але у цієї особливості є і істотний мінус: юні обдарування можуть зазнавати труднощів у відносинах з однолітками.

Пізно лягають спати і погано сплять вночі

Зазвичай, розумні діти або мало сплять і рано відмовляються від денного сну, або сплять дуже погано і поверхнево. У першому випадку їх мозок встигає швидко відновити сили і йому потрібно менше часу на відпочинок. У другому від надлишку отриманої за день інформації збудженим малюкам буває важче заснути.

Цікавляться книгами для більш старшого віку

Дитина з високим рівнем інтелекту постійно знаходиться в пошуках нових знань і відкриттів. Навряд чи маленький геній буде довго сидіти над букварем або розглядати примітивні картинки в дитячій книжці. Куди цікавіше і пізнавальніший підручник фізики або велика енциклопедія законів світобудови.

Вкрай вибагливі в їжі

Не завжди поганий апетит вказує на розпещеність і шкідливість дитини. Можливо, з вами пліч-о-пліч проживає майбутній Моцарт або Ілон Маск.

Проблеми з годуванням — звичайне явище для батьків обдарованих дітей. Адже мозок дитини блискавично запам'ятовує і яскравіше сприймає смак, колір і текстуру продуктів. Шматочки цибулі в їжі, переварені макарони, занадто жирний суп — навряд чи розумний малюк захоче спробувати це ще раз, адже його пам'ять зберігає неприємні відчуття, що виникли під час приймання їжі.

Не просто слухають або розглядають картинки в книзі

Спільне читання книг, безперечно, корисне заняття. Але навряд чи юне обдарування буде покірно лежати під ковдрою і затамувавши подих слухати казку на ніч. Він швидше вихопить книгу з батьківських рук, почне самостійно читати і буде активно коментувати те, що відбувається на ілюстраціях.

Мають поганий почерк

Нерозбірливий і неохайний почерк — ще одна особливість тямущих дітей. Вони не встигають за думкою, поспішають, намагаються писати занадто швидко. Простіше кажучи, думають швидше, ніж пишуть.

Смокчуть пальці або гризуть нігті

Навіть у геніїв є недоліки. Діти з високим рівнем інтелекту найбільш схильні до невротичних звичок. Тому манера гризти нігті, колупання в носі і смоктання пальців не завжди вказують на банальну невихованість.

Можливо, мозок дитини перезбуджений настільки, що посилає тілу подібні сигнали. Психологи рекомендують батькам не лаяти своє чадо, а спробувати уповільнити темп життя і знизити навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: обдарована дитина, розвиток дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Читання вголос дітям може здатися заняттям, призначеним лише для маленьких дітей, але переваги цієї практики виходять далеко за межі дитинства. Наспра

15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми

Сімейні справи | 12:00, 20.03.2023

Читання вголос дітям може здатися заняттям, призначеним лише для маленьких дітей, але переваги цієї практики виходять далеко за межі дитинства. Насправді, читання вголос дорослим дітям може бути значущим і приємним досвідом, який може зблизити сім’ї.

У кожного з нас різні темперамент, тип мислення та характер, тому впоратися з роллю школяра може бути важко навіть дитині, яка досягла 7-річного віку.

5 ознак того, що дитина готова до школи

Дитина | 05:00, 17.03.2023

У кожного з нас різні темперамент, тип мислення та характер, тому впоратися з роллю школяра може бути важко навіть дитині, яка досягла 7-річного віку. Перевіряючи готовність дитини до школи, фахівці приділяють особливу увагу навичкам малюка, його пси

Багато батьків на особистому досвіді переконалися, наскільки складно робити з дитиною уроки: параграф перекажи, ямби у вірші знайди, рівняння розв'яжи

Як робити уроки з дитиною без скандалів?

Сімейні справи | 05:00, 16.03.2023

Багато батьків на особистому досвіді переконалися, наскільки складно робити з дитиною уроки: параграф перекажи, ямби у вірші знайди, рівняння розв'яжи, твір придумай, а на завершення ще приготуй виріб на свято. Але від обов'язків нікуди не дінешся, і

Згідно з новими дослідженнями, рівень уваги малюків до «матерінської» мови може бути використаний як біомаркер розладу аутистичного спектру (РАС). Щоб

Вчені: Увага малюків до «матерінської» мови може бути використана для діагностики аутизму

Дитина | 00:30, 16.03.2023

Згідно з новими дослідженнями, рівень уваги малюків до «матерінської» мови може бути використаний як біомаркер розладу аутистичного спектру (РАС). Щоб виміряти його, вчені розробили новий тест відстеження очей, який може точно ідентифікувати малюків

Виховання самостійності в дітей віком — важлива частина батьківської відповідальності. Від того, яке відношення до незалежності сформують у дитини бат

Як допомогти дитині стати самостійною?

Розвиток дитини | 07:00, 13.03.2023

Виховання самостійності в дітей віком — важлива частина батьківської відповідальності. Від того, яке відношення до незалежності сформують у дитини батьки, залежить те, які вона прийматиме рішення у дорослому житті. Найважливіший момент у вихованні са

Психологічна травма - це будь-які події, до яких ми були не готові, які погано вплинули на процеси психіки.

6 психологічних травм з дитинства, які калічать на все життя

Психологія | 10:00, 12.03.2023

Психологічна травма - це будь-які події, до яких ми були не готові, які погано вплинули на процеси психіки.

Дитина оминає перешкоди на шляху лише праворуч, настає виключно в центр плитки, розкладає іграшки в кімнаті у строгому порядку? На перший погляд це сх

Що робити з нав'язливими діями у дітей?

Психологія | 12:00, 09.03.2023

Дитина оминає перешкоди на шляху лише праворуч, настає виключно в центр плитки, розкладає іграшки в кімнаті у строгому порядку? На перший погляд це схоже на пустощі, але іноді такі хитрі ритуали — небезпечний сигнал, що говорить про зародження психіч

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: