Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Adoption
Date
  • 101 Переглядів
Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

7035_15.png (261.29 Kb)


Це з’ясували вчені з Женевського університету та Швейцарського інституту тропічної медицини й громадського здоров'я. У дослідженні брали участь 2 886 чоловіків віком від 18 до 22 років у період з 2005 по 2018 роки у військових призовних пунктах. Дослідження виявило, що чоловіки, які сказали, що користуються телефоном понад 20 разів на день, мали на 21% вищий ризик зниження загальної кількості сперматозоїдів.

Чоловіки також мали на 30% вищий ризик низької концентрації сперми. У дослідженні не уточнюється, чи чоловіки дзвонили, писали повідомлення чи використовували свої телефони для того й іншого.

Водночас не було виявлено стійкого зв'язку між використанням мобільного телефону та рухливістю або морфологією сперматозоїдів. Тримання мобільного телефону в кишені штанів також не було пов'язане з погіршенням параметрів сперми.

Також вчені виявили, що з удосконаленням телефонних технологій за 13 років дослідження вплив на кількість сперматозоїдів почав зменшуватися.

"Найбільший ефект негативного впливу, очевидно, спостерігався зі старими телефонами 2G і 3G порівняно з сучасними версіями 4G і 5G", – сказав Аллан Пейсі заступник декана факультету біології, медицини та охорони здоров’я британського Університету Манчестера. Він не брав участі в дослідженні.

Вчені вважають, що радіочастотні електромагнітні поля значно знижуються під час надсилання текстових повідомлень і найвищі під час завантаження великих файлів, аудіо чи відео, а також під час швидкого руху автобуса, автомобіля чи поїзда.

Тому вони рекомендують тримати телефон подалі від тіла та голови, використовувати гучний зв’язок або навушники й носити телефон у сумці.

Проте, чи можуть електромагнітні поля погіршувати чоловічу фертильність – здатність чоловіка до запліднення, роками було джерелом суперечок і дебатів у науковому співтоваристві.

Попередні дослідження на мишах виявили, що шкідливе випромінювання від смартфонів знижує чоловічу фертильність і сприяє загибелі сперматозоїдів і змінам у тканині яєчок.

Однак інші дослідження на тваринах не підтвердили цього. Окрім того, існують величезні відмінності між людьми та мишами в тому, як уворюється сперма.

"Це нове дослідження не повинно викликати тривоги. Чоловіки, які бажають мати дитину або хочуть покращити якість сперми, повинні займатися спортом (але не перегріватися в області паху), збалансовано харчуватися, підтримувати нормальну вагу, не курити, обмежити вживання алкоголю і звернутися за допомогою до спеціалістів, якщо у них виникають проблеми із зачаттям", – зауважує Елісон Кемпбелл, головна наукова співробітниця мережі клінік з лікування безпліддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: