Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Adoption
Date
  • 147 Переглядів
Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

8539_4.jpg (33.77 Kb)

Захворювання, що спричиняють чоловіче безпліддя, часто протікають без будь-яких симптомів і виявляються лише в невдачі забезпечити зачаття. У випадку, якщо протягом року активного статевого життя без застосування контрацепції не відбувається вагітність, рекомендується провести обстеження пари, яке доцільніше розпочати з чоловіка. Діагностика чоловічого безпліддя у більшості випадків є простішою, більш доступною за ціною та вимагає менше медичного втручання.

Лікар-уролог Думенко Оксана Миколаївна пояснює основні причини чоловічого безпліддя та можливості лікування.

Донедавна безпліддя вважалося переважно жіночою проблемою. Однак останні дослідження вказують на те, що у половині випадків безпліддя у подружніх пар мають чоловіче походження.

Поширена точка зору, яка стверджує, що винна в неможливості зачаття дитини завжди жінці, є глибоко помилковою. Вчені давно довели, що чоловіче безпліддя є так само поширеним явищем, як і жіноче. Якщо виникають труднощі з вагітністю, ймовірність того, що проблеми пов'язані саме з чоловіком, становить близько 40%.

Які причини чоловічого безпліддя?
Звичайно, причин багато. Лікарі урологи-андрологи, які займаються лікуванням чоловіків, починаючи з народження, наголошують, що основні причини безпліддя виникають внаслідок того, що неналежно відстежується розвиток хлопчиків - наявність гормональних порушень та генетичних аномалій.

Наприклад, бувають анатомічні, або інфекційні причини безпліддя. Епідемічний паротит – інфекція, яка при вираженому запальному процесі у хлопчиків може давати вторинне безпліддя в майбутньому. Дана інфекція повинна правильно лікуватись і після неї повинна бути реабілітація, для того, щоб хворий в майбутньому міг мати дітей. Існують наукові дані, які свідчать, що навіть недоїдання в дитинстві може впливати на плодовитість чоловіка в дорослому віці.

Причиною безпліддя являються також захворювання, що передаються статевим шляхом. Перенісши венеричне захворювання чоловік може залишитись безплідним, тому повинна проводитись профілактика запальних процесів.

Крім того, причинами безпліддя є генетичні проблеми та соматична патологія, які можуть впливати на стан сперматогенезу.

Нарешті, чоловіче безпліддя може бути викликане цілою низкою зовнішніх причин: навколишнє середовище, радіація, пестициди, генно-модифіковані продукти, алкоголь ( особливо вживання пива), тютюн, наркотики, деякі медикаменти, нестача вітамінів та мікроелементів і навіть неналежне поводження з власним організмом: занадто тугий одяг, часте відвідування сауни. Особливо хочеться відмітити такий шкідливий фактор як зайва вага і надмірне вживання шкідливої їжі, що можуть призводити до метаболічних змін і впливати на сперматогенез!

Всі перераховані причини безпліддя чоловіків може вирішити та простежити лікар уролог-андролог. На сьогоднішній день кваліфікація лікарів в Україні достатньо висока.

Пацієнти-чоловіки повинні знати, що навіть коли нічого не турбує, обстеження власного здоров’я є обов'язковою процедурою. Якщо жінка щорічно відвідує свого лікаря-гінеколога, то чоловік так само може мати свого уролога для підтримки здоров'я чи отримання психоемоційної допомоги. Саме вчасне лікування завжди може попередити безпліддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: