Чому японські діти слухняні і ніколи не істерять?

Adoption
Date
  • 184 Переглядів
Характер японців захоплює весь світ. Всі ми бачили, з якою стійкістю вони зустрічають навіть жахливі випробування. Ці люди ні за яких обставин не втрачають самовладання і почуття спільності. А ще вони відомі великою повагою до оточуючих і неймовірною працьовитістю.

5676_3.jpg (23.52 Kb)


І це стосується не лише дорослих. Японські діти теж дуже сильно відрізняються від дітей Західного світу. Вони скромні і помірні в поведінці. А ще слухняні і ніколи не закочують істерики.

Японці цінують родинні зв'язки

Особливими жителів Японії роблять тісні сімейні зв'язки між різними поколіннями. Цей зв'язок між літніми і молодими людьми відрізняється більш глибоким співчуттям і турботою, ніж в будь-якому іншому куточку світу. Літніх людей тут сприймають як джерело мудрості, зяке аслуговує особливої уваги.

У свою чергу, літні люди виявляють стосовно молоді багато терпіння і любові. Старші японці виступають у ролі наставників, а не критиків або катів. Тому зв'язок між різними поколіннями такий гармонійний.

Японці цінують всіх своїх родичів. Але водночас в них існують досить суворі кордони. Наприклад, дідусі та бабусі вважають неприйнятним брати на себе відповідальність за виховання дитини лише тому, що у її батьків не вистачає на неї часу. Родинні зв'язки в Японії ґрунтуються не на обміні послугами, а, швидше, на переконаннях, що всьому в цьому світі відведено своє місце.

Виховання дітей, що ґрунтується на розумінні

Більшість родин у Країні вранішнього сонця вважають, що виховання дітей має бути побудовано на чуйності і розумінні. Підвищення голосу на дитину засуджується так само, як і більш жорсткі покарання. Батьки вважають, що уникаючи покарань, вчать дітей, як ставитись до світу, поважаючи почуття інших людей.

Якщо ж дитина вередує, мама і тато «карають» її своїм осудливим поглядом чи жестом. Так вони показують неприйнятність такої поведінки. Як правило, при цьому використовуються фрази на кшталт «ти нашкодиш йому/їй» або «ти нашкодиш собі», щоб вказати на неправильність поведінки та її наслідків, а не просто так.

Та ж формула застосовується і у відношенні об'єктів. Наприклад, якщо дитина зламала іграшку, її батьки, швидше за все, скажуть «ти напартачив», а не «ти зламав її». Японці підкреслюють важливість, а не функціональність об'єкта. Ось чому діти з самого раннього дитинства вчаться діяти свідомо у будь-якій ситуації і дбайливо ставитися до всього навколишнього.

Великий секрет: вільний час

Японці проводять свій вільний час з дітьми. Вони не розглядають виховання як якесь окреме заняття. Ні, для них важливо встановити міцний контакт.

Так, для матері дуже нетипово віддавати дитину в дитячий сад до 3 років. Навпаки, жінки беруть дітей із собою буквально скрізь. Такий фізичний контакт створює дуже глибокі зв'язки. Безпосередня близькість до шкіри матері зближує також і їхні душі. Крім того, для матері в Країні висхідного сонця дуже важливо розмовляти зі своєю дитиною.

Аналогічно побудовані стосунки з батьками, бабусями і дідусями. В Японії сім'ї, як правило, регулярно збираються за обідом або вечерею, спілкуються і розповідають один одному історії. Сімейні історії за столом часто повторюються, і таким чином дитині прищеплюється почуття самобутності та приналежності, як і важливість вербального спілкування.

Ось чому діти в Японії так рідко влаштовують сцени. Вони ростуть в оточенні, де ймовірність потрясінь зведена до мінімуму. А ще в них немає недоліку у коханні. Вони бачать, що у світі існує певний порядок, і що у кожної людини є своє місце. Це дарує їм спокій, робить уважними і допомагає зрозуміти, що в емоційних спалахах немає ніякої необхідності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, слухняна дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після народження малюка мамі потрібен догляд не менше, ніж немовляті. Адже післяпологова депресія - не міф і якщо близкі люди не бюуудуть підтримувати

Психолог розповіла, як мама може стати загрозою для новонародженої дитини

Дитина | 09:30, 22.04.2024

Після народження малюка мамі потрібен догляд не менше, ніж немовляті. Адже післяпологова депресія - не міф і якщо близкі люди не бюуудуть підтримувати породіллю, це може погано закінчитися.

Як тільки у батьків народжується маля, вони  прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітн

Як розпізнати аутизм у дитини?

Хвороби | 00:30, 22.04.2024

Як тільки у батьків народжується маля, вони прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітними перші ознаки аутизму.

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама

Чи можливо перемогти коліки у немовлят?

Немовля | 12:10, 21.04.2024

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама "сидить" на строгій дієті, а інші ніколи їх і не мають, не зважаючи на те, що їсть породілля на грудному вигодовуванні? І чи можливо "вилікувати" цю проблему у немовлят?

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді

Коли батькам потрібно хвилюватися через вагу дитини?

Дитина | 11:20, 21.04.2024

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді "розбавляючи" його смаколиками. Проте, є бабусі і дідусі, які обожнюють тішити малечу чимось смачненьким,

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна

Як правильно витягнути кліща з тіла дорослого чи дитини?

Здоров'я | 10:30, 21.04.2024

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна "підхопити", гуляючи за містом, десь на природі. Навіть на дитячому майданчику, де є кущі чи трава, або дерева, можуть бути ці кровопивці. І перше й головне завдання батьків після кожної прогуля

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що суч

Чи не може нашкодити апельсиновий сік в дитячому меню?

Дитяче харчування | 09:30, 21.04.2024

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що сучасні діти не завжди сприймають за позитивні якості. Тож ми вирішили вияснити, чи може апельсиновий с

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: